Gagada mantar var.

yilm.zg.zi

Meraklı Üye
Selam, bir kuşumun gagasında mantar var. Şimdi ben, trosyd Krem var, onu sürdüm. Bu kuşuma, ağzından mikostatin vb gibi bir ilaç vermem gerekir mi? Yoksa Krem sürmem yeterli olacak mı?

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Krem yeterli günde 2 3 seans uygulayın bol sürün. Kremi sürmeden önce bölgeyi oksijenli suyla temizleyin.

Ağızdan ilaç vermeyin. Xlimon34x’in dediklerini yapın. Kremi yutmamasına dikkat edin.

Elime alınca hafif hırıltıda var kuşta. Bayağı da hafif geldi. İshal değil ama poposuna yapışıyor kakası. Bir hafta oldu alalı. Ayrı kafeste tutuyordum. Krem harici antibiyotik yada antifungal başlasam mı?
Kusma yok . Genel durumu iyi.

Elime alınca hafif hırıltıda var kuşta. Bayağı da hafif geldi. İshal değil ama poposuna yapışıyor kakası. Bir hafta oldu alalı. Ayrı kafeste tutuyordum. Krem harici antibiyotik yada antifungal başlasam mı?
Kusma yok . Genel durumu iyi.

Şimdilik başlamayın. Haşlanmış patates yedirin biraz.(tuzsuz ve yağsız haşlayın) Vitamin açısından zengin meyveler verin.

Diskinin fotografini yukledim. Biraz parlak ve koyumsu. Ne hastaligi oldugunu diskidan anlayan ustalarin yardimini rica ederim. Benim anladigim,kusun bakimina hic dikkat edilmemis. Gerekli vitaminler bakimlar yapilmamis. Kuşun hastaligini iyilestirebilirsem ,besiye cekecegim.
IMG_20180604_105442.jpeg
IMG_20180604_105418.jpeg

elma sirkesi ile suyu bir kaşık kadar karıştır ve hergün bir iki damla kuşun ağzından ver, vicks krem ve bebe pudrasını karıştıor macun haline gelince mantar olan yerlere sür, sürme işlemi bir hafta sürecek,iyileşecek

Kuşun son durumu bu. Travazol Krem kullanıyorum dünden beri. bu mantarı çözdü. Lakin dışkı benim canımı sıkıyor. Kuşu biraz bugün kontrol ettim. Vücut çok zayıf, tüylerde sıkıntı yok . hafifçe morluk var gövdenin altında. Yem yiyor. Neşesi iyi.
IMG_20180604_101900.jpeg
IMG_20180604_101839.jpeg

Kuşun son durumu bu. Travazol Krem kullanıyorum dünden beri. bu mantarı çözdü. Lakin dışkı benim canımı sıkıyor. Kuşu biraz bugün kontrol ettim. Vücut çok zayıf, tüylerde sıkıntı yok . hafifçe morluk var gövdenin altında. Yem yiyor. Neşesi iyi.Ekli dosyayı görüntüle 25054Ekli dosyayı görüntüle 25055

@Selçuk YÜKSEL sizce baş tüylerinin böyle olması normal mi? Dışkı da kötü görünüyor.

Kuşun son durumu bu. Travazol Krem kullanıyorum dünden beri. bu mantarı çözdü. Lakin dışkı benim canımı sıkıyor. Kuşu biraz bugün kontrol ettim. Vücut çok zayıf, tüylerde sıkıntı yok . hafifçe morluk var gövdenin altında. Yem yiyor. Neşesi iyi.Ekli dosyayı görüntüle 25054Ekli dosyayı görüntüle 25055

Tüylerde kabarma, bozulma var düzensiz duruyor. Dışkı mukuslu geldi bana. Kilo kaybı da varmış. Koksidiyoz olabilir Selçuk Bey yorumlarsa daha doğru olur tabi.

Kuş mantolu ve tepeli olduğu için tüyler öyle. Şu an tek sıkıntım dışkının diğer kuşlrımdaki gibi olmaması. Dediğiniz gibi mukuslu ve parlak duruyor. Bu iç parazitten mi. Bağırsaktan mı, yoksa sindirim sisteminden mi kaynaklı.
Bunu çözebilirsek çok sevineceğim. Ya da kuş iyi ben evham yapıyorum.

Kuş mantolu ve tepeli olduğu için tüyler öyle. Şu an tek sıkıntım dışkının diğer kuşlrımdaki gibi olmaması. Dediğiniz gibi mukuslu ve parlak duruyor. Bu iç parazitten mi. Bağırsaktan mı, yoksa sindirim sisteminden mi kaynaklı.

Kusura bakmayın ben ırkları türleri hakkında pek bilgiye sahip değilim fikir yürüttüm öyle karışık görünce tüyleri. Mukuslu olması iyi değil dışkı iyi gözükmüyor ben de evhamlanırım hemen ama haksız da olmam sonuca bakınca. İhmal etmemek gerekir. Aslında hepsi bağlantılı iç parazit sindirim bağırsak sistemi bozulması vs.

Antibiyotik tedavisi başlayın kusa bence diskinin rengi iyi değil

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdi kontrol ettim. Kuyrukta bir aşağı bir yukarı atmaya başladı. Belki heyecan belki de hastalığın seyri.
Evde NEOCURE diye bir antibiyotik var. Başlasam mı bilemiyorum.

Vakit kaybetmeden neocure başlayın. Yarım suluğa mercimek tanesi kadar katarak verin. Her gün yenileyin suyu 5 gün kullanacaksınız. Ayrıca probiyotik ve vitamin de katın ilaçlı suya.

Hemen başlayacağım. Teşekkürler.

İyileştiremedim kuşu. Bana geç geldi. biraz erken fark etseydik şu an canlı olurdu. İnşallah diğer kuşlara hava yoluyla virüs geçmez.
IMG_20180610_014710.jpeg

Başınız saolsun

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri