Gaga uzunluğu

Cansunur ÖZEN

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar bu kuş dayımın kuşu. Gagasında mantar mı var acaba anlayamadım. Bu kuşun bütün kardeşlerinde gaga problemi var
0D321C9C-FDD3-46A9-B90D-301297BD67ED.jpeg

Standartlara göre uzun. Törpülemek için gagataşı yok mu?

Kafeste gaga taşı yoktu. Tahta tünek vs bugün aldırdım daha. benim müdahale etmeme gerek var mı kısaltma gibi
Gagataşı da alın kendisi törpüleyeceği kadar törpülesin normal haline dönerse ya da dönme gibi bir imkanı varsa müdahale etmenize gerek yok ama durum kötü veya aynı ise kesilmesi gerek.

Müdahale edin. Bununla ilgili videolar var, seyredin. Ancak kuş daha küçük ve bütün kardeşlerinde var diyorsunuz. Muhtemelen kalıtsal bir sorun mevcut

Olmaz, genetik bozukluktan kaynaklanır. En kısa zamanda gagasına şekil verin, bu halde yem kırabiliyorsa bile çok zorlanıyordur.

Korkacak bir şey yok. Tırnak gibi düşünün. Kuş sakın duruyorsa, doğal şekline yakın bir şekil verin.

Korkacak bir şey yok. Tırnak gibi düşünün. Kuş sakın duruyorsa, doğal şekline yakın bir şekil verin.
Biraz daha kesmeye çalıştım bağırdı ama şimdi eskisinden daha iyi oldu gaga taşı da koydum kendi de biraz törpüler diye ümit ediyorum. teşekkür ederim size de

Geri