Gaga taşı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mbrk533
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mbrk533

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar bugün gazı alınmış sade sodanin içine yarım limon sıktım, sonrada b1 B6 B12 vs b vitamini hapını toz edip içine karıştırıp erittim.Sonra toz haline getirdiğim yumurta kabuklarıyla sert alciyi karıştırıp kalıba döktüm.1 2 güne hazır Olurlar... Sizce bu gaga taşı nasıl ? Kuşlarıma zararı olur mu ?

CPH1909 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güncel

Arkadaşlar bugün gazı alınmış sade sodanin içine yarım limon sıktım, sonrada b1 B6 B12 vs b vitamini hapını toz edip içine karıştırıp erittim.Sonra toz haline getirdiğim yumurta kabuklarıyla sert alciyi karıştırıp kalıba döktüm.1 2 güne hazır Olurlar... Sizce bu gaga taşı nasıl ? Kuşlarıma zararı olur mu ?

Hapların dış kısmı laktozdan yapılıyor diye biliyorum hocam.

Alçı hızlı donar, buz dolabında 3 saat gibi sürede dındurabilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hapların dış kısmı laktozdan yapılıyor diye biliyorum hocam.

Alçı hızlı donar, buz dolabında 3 saat gibi sürede dındurabilirsiniz

Bu hapin kaplaması yok, yarın takacağım kuşlarım zehirlenmez insALLAH :)

Bu hapin kaplaması yok, yarın takacağım kuşlarım zehirlenmez insALLAH :)

Hocam el yapımı gaga taşını bazen geç yiyolar hemen atma kafesten benimkiler 3 gün sonra yemeye başladı

Hocam el yapımı gaga taşını bazen geç yiyolar hemen atma kafesten benimkiler 3 gün sonra yemeye başladı

Hüseyin şimdi merak ettim senin gaga taşının içinde kalamar kemiği de vardı. Sen kendi yaptığın gaga taşının yanında ekstradan kalamar kemiği koydun mu?

Hüseyin şimdi merak ettim senin gaga taşının içinde kalamar kemiği de vardı. Sen kendi yaptığın gaga taşının yanında ekstradan kalamar kemiği koydun mu?

Hocam benim dişi kalamar yiyor,
erkek yemiyor.
Taşıda erkek yiyor, dişi yemiyor.

Yani ikiside var. Benim dişi kalamar dışında yem bile yemiyor. Erkek besliyor .

Kuşlar gaga taşını kemirmeye başladı,sevdiler...içeriği zenginleştirecegim birdahakine nasipse...

Kuşlar gaga taşını kemirmeye başladı,sevdiler...içeriği zenginleştirecegim birdahakine nasipse...

Aynen hocam bende zengileştireceğim bidahakine. Okaliptus yapı tarzı içerikler koyanlarda var. Kil taşı yapmayı düşünüyorum.

Vay arkadaş bizim papagan 5 yaşına gelecek ağzına daha kalamar kemiği sürmedi bir bizimki yemiyor herhalde mecbur yumurta kabugu eziyorum her hafta maşallah sizinkilere.

Geri