Gaga pürüzsüzlüğü

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Melya
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Melya

Meraklı Üye
Kuşumun gagası pürüzsüz değil. Ne yaparsam geçer acaba?
21D568C7-0B2E-4CEE-A470-157208285E86.jpeg

Unutmadan ekleyeyim gaga sağlığı açısından kafeste kalamar kemiği ve mineral blok bulundurmanız yeterli olacaktır. Gaga taşı yerine kalamar kemiği daha sağlıklı.

Unutmadan ekleyeyim gaga sağlığı açısından kafeste kalamar kemiği ve mineral blok bulundurmanız yeterli olacaktır. Gaga taşı yerine kalamar kemiği daha sağlıklı.
Çok teşekkür ediyorum 🙏🏻 gaga taşı, kalamar kemiği ve de mineral blok üçü de var kafesinde :) Bir çok sebze ve meyve de veriyorum. Haşlanmış yumurta, patates de veriyorum. Onun dışında bi kere tüy tüpçükleri gözüktü b vitamini ekledim suluğuna sonra kayboldu tüpçükler. 2 gün gibi kısa bi sürede kaybolur mu?

Çok teşekkür ediyorum 🙏🏻 gaga taşı, kalamar kemiği ve de mineral blok üçü de var kafesinde :) Bir çok sebze ve meyve de veriyorum. Haşlanmış yumurta, patates de veriyorum. Onun dışında bi kere tüy tüpçükleri gözüktü b vitamini ekledim suluğuna sonra kayboldu tüpçükler. 2 gün gibi kısa bi sürede kaybolur mu?
Rica ederim. Kuştan kuşa ve bazen de dönemlere göre tüy dökümü zamanı değişir. 2 günde tüy tüplerinin temizlenmiş olması iyi olmuş rahatlamıştır minik. Eğer tüy dökümü yeni gerçekleştiyse tüpçükler bitmiş olsa dahi bir süre B vitamini vermeye devam edin .

Gaga dediğiniz kalsiyum bazlı bir yapıda değil. Kemirmeye bağlı kırılmalar gayet normaldir. Yani gaga pürüzsüz olamaz. Böyle şeyleri dert etmeyin.

Geri