Göz etrafı tüğlerin dökülmesi

aymu01

Yeni Üye
Bu gün kuşumuzun göz etrafında tüğ dökülmesi olduğuna şahit olduk. Acaba sorunun ne olduğunu ve nasıl iyileşdire biliriz bilen var mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230226_141433_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20230226_141433_com.android.gallery3d.jpg
    795.8 KB · Görüntüleme: 20
Öncelikle imkanınız varsa diğer kuşla kafesleri ayırmalısınız. Birbirlerine temas etmesinler.

İkinci olarak veteriner imkanınız varsa önceliğiniz her zaman kanatlıdan anlayan bir veteriner olmalı.
Kuşunuzun kuyruk sekmesi mevcut yanlış görmüyorsam değil mi? Tünekte dururken bu daha net anlaşılır.
Son olarak da benim size önereceklerim; gözü için gentagut göz damlasını günde iki kere damlatın. Kuşunuzda solunum problemi olduğunu düşünüyorum. Bu problemde gözüne yansımış ne yazık ki. Gentagut göz damlasının yanında solunum problemi için doksisiklin etkenli ilaç kullanmalısınız. Aşağıda ilaçların isimlerini bırakıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20230209_000602.jpg
    IMG_20230209_000602.jpg
    123.9 KB · Görüntüleme: 13
Öncelikle imkanınız varsa diğer kuşla kafesleri ayırmalısınız. Birbirlerine temas etmesinler.

İkinci olarak veteriner imkanınız varsa önceliğiniz her zaman kanatlıdan anlayan bir veteriner olmalı.
Kuşunuzun kuyruk sekmesi mevcut yanlış görmüyorsam değil mi? Tünekte dururken bu daha net anlaşılır.
Son olarak da benim size önereceklerim; gözü için gentagut göz damlasını günde iki kere damlatın. Kuşunuzda solunum problemi olduğunu düşünüyorum. Bu problemde gözüne yansımış ne yazık ki. Gentagut göz damlasının yanında solunum problemi için doksisiklin etkenli ilaç kullanmalısınız. Aşağıda ilaçların isimlerini bırakıyorum.
Malasef kanatlıdan anlayan iyi veteriner bulamıyoruz. Bulunca mutlaka götürecez. Evet kuyruk sekmesi mevcut. Ama uçuşun falan bir problem yok. Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Mutlaka hepsini yapıcam. Başlarda çok iyiydi. Kuyrun sekmesinden sonra oldu sanki böyle

Peki ilaçları nasıl kullanmalıyız?

Geri