göz de kanlanma

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan d_ogukan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

d_ogukan

Paylaşımcı Üye
yeni aldığımız kuşumuzun 3.gününde böyle bir problem oldu. yanına mavi renkli olan cinsinden de alındı ve aynı kafestelerdi. gerçi birbirlerini kaşıyıp seviyolardı ama kavga mı ettiler yoksa mikrop mu kaptı bilemedim ama tüydeki açıklık kafesinde yalnızken sonradan oldu. yani dövüşten olma ihtimali daha düşük sanırım. çünkü ilk belirti kanlı sulu gözdü. acil yardım lütfen

Ekli dosyalar

• d.jpg
    d.jpg
    174.9 KB · Görüntüleme: 35
Maşallah. Geçmiş olsun. Kuşunuzun göz bebeğinde sorun yoksa (fotoğrafta net görünmüyor), göz nezlesi olmuş. Tüy dökülmesi bu nedenden dökülüyor.

Maşallah. Geçmiş olsun. Kuşunuzun göz bebeğinde sorun yoksa (fotoğrafta net görünmüyor), göz nezlesi olmuş. Tüy dökülmesi bu nedenden dökülüyor.

çok teşekkürler. gözün kendisine çok dikkatli bakarsanız alt köşe kısımda bir beyazlama oluştu. bu geçer mi acaba ? ayrıca bu göz çevresindeki tüy dökülmesi sonradan gittikçe arttı. göz neslesi demek ki dediğiniz gibi. diğeriyle aynı kafesteydi o gayet sağlam. dövüştüler mi acaba deyip ayırmıştım, bu yüzden değilmiş demek ki..

Tedavisi tetrasiklin etken maddeli antibiyotikle 5 gün. Veterinerden temin ediniz.

çok teşekkürler. tam olarak önerebileceğiniz bu maddeyi içeren ilacın adı nedir nasıl kullanacağız ? veteriner yerine eczaneden bulabilirmiyim. sebebi göz nezlesi mi oluyor bu hastalığın?

Her veteriner farklı marka ile çalıştığından ilaçların adları binlerce olabiliyor ama etken madde aynı. Eczaneden de bulanabilir. Forumda yazılar var ornithiosis ve coryza hastalıklarına bakınız.

Her veteriner farklı marka ile çalıştığından ilaçların adları binlerce olabiliyor ama etken madde aynı. Eczaneden de bulanabilir. Forumda yazılar var ornithiosis ve coryza hastalıklarına bakınız.
şuna da bir bakarmısınız verdiğiniz hastalık isimlerini epey araştırdım bu linkteki ilaca kanaat getirdim gibi veteriner olmasamda

Geri