Gövdedeki morluk

mavişmelis

Yeni Üye
Acil kuşumun kursağından biraz aşağıda bir morluk var tam göremiyorum Bende ama ilk fotoğrafta en net çekebildiğim oldu fotoğraf gibi ayrıca sanki normalde elime ortada kemik glemezken çok fark eder şekilde gelmeye başladı hastalık mıdır bu tam göremiyorum morluğu nereye kadar diye ıslatarak çekmeye çalıştım

Ekli dosyalar

• 7F32370F-5185-4FFC-9F80-991DAC11.png
    7F32370F-5185-4FFC-9F80-991DAC11.png
    326.8 KB · Görüntüleme: 51
  • 958036B6-8F49-4EC2-A51D-A780B59A.jpg
    958036B6-8F49-4EC2-A51D-A780B59A.jpg
    939.9 KB · Görüntüleme: 51
Yeme içmesi, kilosu ne durumda, gaga uzaması vs var mı? Sanki ayaklarında da var gibi morluk...
Veteriner imkanlarınızı zorlasanız iyi olacak gibi ama kanatlı uzmanı olmalı. Buradan sonuç alacağınızı sanmıyorum ne yazık ki.

Yeme içmesi, kilosu ne durumda, gaga uzaması vs var mı? Sanki ayaklarında da var gibi morluk...
Veteriner imkanlarınızı zorlasanız iyi olacak gibi ama kanatlı uzmanı olmalı. Buradan sonuç alacağınızı sanmıyorum ne yazık ki.
Yeme içme iyi oyun oynuyor enerjisi iyi. Ayakları hep böyleydi çok açık renk ayakları yoktu. Uzman veteriner yok açıkçası bende götürme taraftarı olamıyorum her şeye antibiyotik yazıp gönderiyorlar gibi geliyor. Kuşlarda uzmanlaşmış bir veteriner bulamadım

Yeme içme iyi oyun oynuyor enerjisi iyi. Ayakları hep böyleydi çok açık renk ayakları yoktu. Uzman veteriner yok açıkçası bende götürme taraftarı olamıyorum her şeye antibiyotik yazıp gönderiyorlar gibi geliyor. Kuşlarda uzmanlaşmış bir veteriner bulamadım
Emer ayaklı bir kuş zaten belli ama sanki bacak kısmında morarma var gibi geldi. Gagasında lekelenmeleri var mı?

Emer ayaklı nedir acaba ? Ceresi 1.5 yıldır kahverengi

Ekli dosyalar

• 8EA69706-CFC6-4C93-8985-BE44DB8E5513.jpeg
    8EA69706-CFC6-4C93-8985-BE44DB8E5513.jpeg
    909.6 KB · Görüntüleme: 40
Emer ayaklı nedir acaba ? Ceresi 1.5 yıldır kahverengi
Pembe ayaklı ve esmer ayaklı kuşlar vardır. Kuşunuz esmer ayaklı. Yani mutasyonu gereği tırnakları da siyah.
Cereside dişi kuş olduğu için kızgınlığa girmiş ve o yüzden kahverengileşmiş durumda. Gayet normal.
Kuşun duruşu da hastalıklı durmuyor maşallah.
Deri morarmasının birçok nedeni olabilir ama ben acaba karaciğerinde mi bir sıkıntısı var diye düşündüm ilk etapta. Yeme içmesi, enerjisi iyiyse, her şey normalse pek endişe edilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Gervit multivitamin ve entrobac probiyotiğini eksik etmeyin. Belki de derisi hep öyleydi. Ama sonradan olduğuna eminseniz eğer Tabii ki buradan teşhis vs olmaz. Ancak kuşlardan anlayan bir veteriner en doğru yönlendirmeyi yapar.

Pembe ayaklı ve esmer ayaklı kuşlar vardır. Kuşunuz esmer ayaklı. Yani mutasyonu gereği tırnakları da siyah.
Cereside dişi kuş olduğu için kızgınlığa girmiş ve o yüzden kahverengileşmiş durumda. Gayet normal.
Kuşun duruşu da hastalıklı durmuyor maşallah.
Deri morarmasının birçok nedeni olabilir ama ben acaba karaciğerinde mi bir sıkıntısı var diye düşündüm ilk etapta. Yeme içmesi, enerjisi iyiyse, her şey normalse pek endişe edilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Gervit multivitamin ve entrobac probiyotiğini eksik etmeyin. Belki de derisi hep öyleydi. Ama sonradan olduğuna eminseniz eğer Tabii ki buradan teşhis vs olmaz. Ancak kuşlardan anlayan bir veteriner en doğru yönlendirmeyi yapar.
Ya bir de orta kemiği elime gelince bakma gereği duydum ve morluğu gördüm kemiğin ele gelmesi normal midir acaba tartı aldım kilosuna bakacağım belki zayıf mı diye diz ne düşünüyorsunuz

Ya bir de orta kemiği elime gelince bakma gereği duydum ve morluğu gördüm kemiğin ele gelmesi normal midir acaba tartı aldım kilosuna bakacağım belki zayıf mı diye diz ne düşünüyorsunuz
Kilosunu tartınca söyleyiniz.
O kemik hep ele gelir ama zayıfladığında o kemik bıçak kesiği gibi ele gelir. Yanlarının etli olup olmaması önemlidir. Yanlarına dokunduğunuzda etliyse sorun yoktur. Pek zayıf gibi durmuyor ama..

Y
Kilosunu tartınca söyleyiniz.
O kemik hep ele gelir ama zayıfladığında o kemik bıçak kesiği gibi ele gelir. Yanlarının etli olup olmaması önemlidir. Yanlarına dokunduğunuzda etliyse sorun yoktur. Pek zayıf gibi durmuyor ama.
Yanları etli tartınca yazacağım ama bana da hep normal kilosundaymış gibi geliyor kilosu iyiyse ne düşünücem bilmiyorum veterinere illa giderim ama tedavi konusunda bilemiyorum doğru olur mu

Y

Yanları etli tartınca yazacağım ama bana da hep normal kilosundaymış gibi geliyor kilosu iyiyse ne düşünücem bilmiyorum veterinere illa giderim ama tedavi konusunda bilemiyorum doğru olur mu
Açıkçası kanatlı uzmanına götürmedikçe diğer veterinerlerin anlayacağını maalesef ki sanmıyorum. Deri renkleri mor olabilir, görülen bir durum ama fotoğrafta bana da korkutucu göründü. Yinede eski halini bilmek iyi olurdu.
Üşüme, karaciğer problemi, aç kalma gibi durumları değerlendirmek lazım bana göre.

Y

Kuşumu tarttım 53 gr zayıf bir kuş değil. Morluk hala var ama o kemikleşme azaldı gibi özellikle yendiğinde azalıyor gibi

Geri