Görmeli mi ? Görmemeli mi ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Alidgn23
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Alidgn23

Meraklı Üye
Arkadaşlar bir disi bir erkek kuş aldık damarları çok sağlam ama eş tutmadi kavgada etmediler. Gelelim sorumuza çok araştırdım sosyal medya ikiye bölünmüş resmen. Kuşları eş tutmasi ve kızışıp çiftleşmeleri için ayirma yöntemi yapacam. Ama kuşlar birbirlerini görmeli mi yoksa görmemeli mi ( bence görmeli çünkü birbirlerine alışıp istemeleri ve ulasamayinca daha çok kızışmaları için ) bir birini görmeyen kuşlar neden kızışınca eş tutsunki ayni ? Şu konuya açıklık getirelim artık

Kuşlar eş ama çiftleşmiyorsa görmeli, yeni tanışmış yada tanışacak kuşlar ise birbirlerini görmemeli sadece seslerini duymalıdır.

Erkek yuvalık olan kafeste kalmalıdır, kafesin hakimi o olmalıdır ki dişi geldiğinde ona baskınlık kurabilsin.
Ayırmayı 15 gün boyunca sürdürün bu sırada yumurta maması ile ve çeşitli kızıştırıcılarla kuşlarınızı beslemeye devam edin.

Birbirini görebilecekleri şekilde ayrı kafeslere koyun ve dişiyi erkeğin kafesine koyun.Erkeği dişinin kafesine atarsanız eş tutmayabilirler.

Benim erkek rainbow şampiyonu tescilli puanli istanbuldan özel olarak getirdim. Disiyide ayri küçük kafese aldim ikisi yan yana birbirlerini görüyor tellere asiliyor ama ulaşamıyorlar aralarinda 20 cm var. Ilk attim kusma falan olmadi kavgada olmadi ikiside kendi halinde dişi kuş evcil. Görmesinler mi diyorsunuz

Yine ikiye bölündük biri görsün biri görmesin diyor :)

Bana mantikli bise söyleyin inanmak istiyorum bu duruma :) bir birini görmeyen iki kuş nasıl oluyorda eş tutuyor? :)

Yani sizin deyiminizle phetshoptan alinan bütün kizgin kuşlar eş tutmasi lazım zaten görmüyor bir birini :)

Bana mantikli bise söyleyin inanmak istiyorum bu duruma :) bir birini görmeyen iki kuş nasıl oluyorda eş tutuyor? :)
Yeni tanışan kuşlar sadece birbirine öterek daha çok kızışır, çünkü görmeden birbirlerine öttüklerinde sadece kızıştırıcı etki olur eğer görürlerse sadece arkadaşça ötüş olur. Görmedikleri zaman birbirlerini merak edip kafeste ordan oraya atlayıp tünekte sağ sol koşarlar.

Birde erkeğin kızgın ve kafese hakim olması lazım,yani tüneğe tellere bile kur yapıyor halde olması lazım ki kafesin sahibi olsun.

Dişi yanına gelince baskınlık kursun.Erkek kafese kur yapmaya başlamadan birleştirmeyin

Erkek alışsın ortama biraz alışana kadar görmesinler.Alıştıktan sonra şimdiki gibi görebilecekleri bir yere koyarsınız birazda öyle durduktan sonra bi deneyin bence.

Tamam arkadaşlar deneyeceğim çok saolun umarim tutarlar

Geri