Göğsündeki morluk

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan GözdeGB
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
Merhaba dişim yaklaşık 1 yaşında suan 4 yavru bakıyor. Dişi ban ilk deldiğinde banyo yapınca göğsündeki tüylerin açık oşdugunu fark etmiştim. Hatta burdada sordum yağ bezesi oşabilir vs dendi. Bugun tkrar banyo yapınca inceledim. O şişkinliğin altında çürümüş gibi yer var. Nedir acaba bu
@Selçuk YÜKSEL @Uğur GENÇ @Levent ACAR

Ekli dosyalar

• 20180326_122850.jpg
    20180326_122850.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 67
  • 20180326_122803.jpg
    20180326_122803.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 65
Göğüs genelde diğer yerlerden mor olur demişti selçuk hoca bi arkadaş daha konu açmıştı,
Fakat dökülme bariz var, parazit olabilir

@Selçuk YÜKSEL

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Göğüs genelde diğer yerlerden mor olur demişti selçuk hoca bi arkadaş daha konu açmıştı,
Fakat dökülme bariz var, parazit olabilir

@Selçuk YÜKSEL

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bana geldikten sonra dökülmedi ilk geldiğinde de ön kısmı açıktı. Ama altı yara gibi dikkatımı cekti

Yavruları büyüdü mü ? Dişiye antibiyotik tedavisi gerekiyor ama yavruları var.

Gerekirse dişiyi ayrı bir kafese alıp tedavi uygularız.

büyümedi henüz. en büyüğü 15 günlük 4 tane var. çifthane kafesim var ona geçirsem mi tedavi uygulayacağımız zman? neden orası öyle acaba?

Organlarndan birinde enfeksiyon var gibi. Genel bir antibiyotik tedavisi uygulayacağız.

Veterinerden tetramezatin veya enrocure veya cesamolin alıp çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar 4 gün. İlk gün ilaçlı suyu vermeden önce 4 saat susuz bırakın ilacı almaya gitmeden önce suluğunu alın önünden.

Baba yavrulara bakar. İlaçlı suyuna multivitamin ve probiyotik de katın. Çünkü stres yapacaktır biraz.

Hemen başlayın derim. 5. Gün yarım gün ilaçsız su içtikten sonra kafesine atarsınız. Atınca gözlemleyin yavrulara zarar verme durumu olursa tekrar ayırırsınız.

Selçuk bey merhaba dişiyi ayırdım ilacı zor bulduğum için 2 gün beklwdim maşwsef. Erkek kuş dişinin kafesinden ayrılmıyo. Bebekler acıktı . Yuvalığın önünde bakıyo erkek kus. Valla beslemicek diye korkuyorum.

Geri