GÖZ BEBEĞİ KÜÇÜLMESİ

mkalender

Yeni Üye
merhaba, yaklaşık 3 aydır sahiplendiğim muhabbet kuşum hakkında bilgi almak istiyorum.
normalde uykudan kalkınca veya çok nadir durumlarda göz bebeginin küçülüp büyümesini fark ettim ama son 1 haftadır fotoğrafta paylaştığım dururumla karşılaştım. kuşlar hakkında hiç bir bilgim yok siteye denk geldim ve sizlere danışmak istedim. şöyleki neredeyse 7/24 dışarda kendi istediginde kafese giriyor, yatak odasında çok vakit geçirdiği sürelerde 1-2 kere yanına gittiğimde göz bebegi küçük bir şekilde mırıldandığını gördüm ve baya bir kasılması oluyordu, gündüz saatlerinde oldu bu. normalde uykusunu ya kafesine girip ya da evimizdeki minyatür bi heykelin içinde yapıyor. ve bugün çok korktum yaklaşık 30 saniye böyle kaldı. öncekilerde kendisine gelmesini beklerim ama bu sefer kortuğum için parmağımı uzattım ama hiç bir tepki vermedi korktuğum için biraz sarstım sonrasında anca toparlandı. orda mı uyuya kaldı ve bu durum oldu bilmiyorum sanmıyorumda çünkü hep karanlık olduğu üçin heykelin içinde uyuyor. sizlerin tecrübelerinden ögrenmek isterim. ( bu arada gagasındaki yaralar veterinerin örnek alması sonucu oluştu şu anlık uyuz tedavisinde, krem ve damlalarını kullanıyorum) bunun içinde ayrıca önericeğünix bir şey varsa çok sevinirim. herkese teşekkürler

Muhabbet kuşları coştuğu, heyacanlandığı zaman gözlerini küçültür. Anormal bir durum yok fakat bu kuş fotoğraftaki gibi mi duruyor genelde? Beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 tane yeni dışkısının fotoğrafını ve kuşun güncel kısa bir videosunu paylaşır mısınız? Fotoğraf için Hızlıresim.com sitesini, video için streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz. Bu arada heykelin içinde derken? Nasıl bir heykel?
Kuşa takviye veriyor musunuz vitamin,mineral,probiyotik? İçme suyu ve gıda olarak neler veriliyor bunları da sorayım.

merhaba teşekkürler cevabınız için, normalde çok doğal hareketleri bi uyanırken kendine gelmesini bekliyorum o kadar, çok alıştık bir birimize bana hep sevecen yaklaşıyor bu durum harici hiç anormal durum fark etmedim.( dediğiniz gibi bazen 1-2 saat kendi duruyor yanına geldiğimde heyecanlanmış olabilir ama baya bi kasılma durumu gibi geldi bana, yaklaşık 30 saniye boyunca göz bebekleri küçük ve mırıldanır şekilde idi). suya ek olarak kullandıklarımın hepsini müsait olunca resimlerini yükleyeceğim, heykel dediğim eskiden kalma minyatür kapadokya heykeli onu biraz gagalayıp kendine giriş yeri açtı ve içinde dinlenmeyi çok seviyor. onun da fotoğrafını yüklerim.

Sinir sistemini etkileyen bir rahatsızlığı var. Salmonella, epilepsi gibi rahatsızlıklar olabilir. Kanatlı uzmanına tekrar götürün bence

Sinir sistemini etkileyen bir rahatsızlığı var. Salmonella, epilepsi gibi rahatsızlıklar olabilir. Kanatlı uzmanına tekrar götürün bence
:((((( o zaman hemen götüriyim tekrardan, umarım kötü bir şeyi yoktur. ama sizlerinde yorumlarınızı ve tavsiyelerini bekliyorum, ilk kez kuş bakıyorum ve geldiğinde çok iyi değildi baya durumu şu an baya toparladı ve çok alıştık birbirimize, teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

:((((( o zaman hemen götüriyim tekrardan, umarım kötü bir şeyi yoktur. ama sizlerinde yorumlarınızı ve tavsiyelerini bekliyorum, ilk kez kuş bakıyorum ve geldiğinde çok iyi değildi baya durumu şu an baya toparladı ve çok alıştık birbirimize, teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.
Geldiğinde ne gibi rahatsızlığı vardı?

Muhabbet kuşları coştuğu, heyacanlandığı zaman gözlerini küçültür. Anormal bir durum yok fakat bu kuş fotoğraftaki gibi mi duruyor genelde? Beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 tane yeni dışkısının fotoğrafını ve kuşun güncel kısa bir videosunu paylaşır mısınız? Fotoğraf için Hızlıresim.com sitesini, video için streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz. Bu arada heykelin içinde derken? Nasıl bir heykel?
Kuşa takviye veriyor musunuz vitamin,mineral,probiyotik? İçme suyu ve gıda olarak neler veriliyor bunları da sorayım.

zayıftı, çok kaşınıyordu, başının üstündeki tüyler baya dökülmüştü, gagasında mantar gibi şeyler vardı, veteriner o parçaları örnek almak için söktü oralar siyah yara gibi kaldı, vitamin ve bir ilaç daha verdi ağıza damlatmalık ve gagasıyla ayaklarına aloe vera sürüyorum

İlacın ismini biliyor musunuz?
zayıftı, çok kaşınıyordu, başının üstündeki tüyler baya dökülmüştü, gagasında mantar gibi şeyler vardı, veteriner o parçaları örnek almak için söktü oralar siyah yara gibi kaldı, vitamin ve bir ilaç daha verdi ağıza damlatmalık ve gagasıyla ayaklarına aloe vera sürüyorum

heykel dediğim bu içine girip birsx uyuyor sonra çıkıp yanıma geliyor istedigi gibihttps://hizliresim.com/pchb8q1
https://streamable.com/h1w6jk

İlacın ismini biliyor musunuz?

bunlar veterinerin verdikleri, gaga taşı var kafesinde onu çok kullanmıyor yemini trendyol dan yorumlara bakarak aldım, suyunu da 2 günde bir içme suyundan katarak yenilemeye çalışıyorum. bazen içine limon sıkıyorum az bir şey

Göz bebek büyümesi genelde ataksi dediğimiz atak durumlarında olur. Ataksi de bir rahatsızlığa bağlı ortaya çıkar. Epileptik bir nöbet de olabilir hatta mantar sinir sistemine etki ederse ondan da olabilir
çok saolsun yardımcı oluyorsunuz, normalde halı tavrı çok yerinde yaramaz bana karşı hep sevecen yemeğini ve suyunu bile genelde dışarda durduğu için masaya koydum, düzenli bir şekilde gidip yiyip içiyor ama bu durum çok korkuttu dediğiniz gibi tekrardan veterinere danışayım.

bunlar veterinerin verdikleri, gaga taşı var kafesinde onu çok kullanmıyor yemini trendyol dan yorumlara bakarak aldım, suyunu da 2 günde bir içme suyundan katarak yenilemeye çalışıyorum. bazen içine limon sıkıyorum az bir şey
Klasik takviyeleri vermiş ☺
çok saolsun yardımcı oluyorsunuz, normalde halı tavrı çok yerinde yaramaz bana karşı hep sevecen yemeğini ve suyunu bile genelde dışarda durduğu için masaya koydum, düzenli bir şekilde gidip yiyip içiyor ama bu durum çok korkuttu dediğiniz gibi tekrardan veterinere danışayım.
Siz b vitamini takviyesi yapın mutlaka iyi gelir ☺ Rica ederim ne demek elimden ne gelirse ☺🙏

Klasik takviyeleri vermiş ☺

Siz b vitamini takviyesi yapın mutlaka iyi gelir ☺ Rica ederim ne demek elimden ne gelirse ☺🙏
yakalamışken son bi kaç soru sormak isterim sizlere, bu ilaçları ilerde bir durum olduğunda dışardan alabilir miyim veterinerde biraz pahalı çıkmıştı şu an hatırlamıyorum varsa önerebileceğiniz marka veya site yardımcı olur, birde suyuna az limon eklememin bir sakıncısı olur mu, son olarakta gece ışığı açmaya mecbur kaldığımda hemen oda uyanıyor o esnada göz bebekleri küçük ve sanki şoktaymış gibi oluyor aynı bu durum gibi ama tepki verebiliyor, bu normal bir huydur di mi fotoğrafta bahsettiğim duruma nazaran

yakalamışken son bi kaç soru sormak isterim sizlere, bu ilaçları ilerde bir durum olduğunda dışardan alabilir miyim veterinerde biraz pahalı çıkmıştı şu an hatırlamıyorum varsa önerebileceğiniz marka veya site yardımcı olur, birde suyuna az limon eklememin bir sakıncısı olur mu, son olarakta gece ışığı açmaya mecbur kaldığımda hemen oda uyanıyor o esnada göz bebekleri küçük ve sanki şoktaymış gibi oluyor aynı bu durum gibi ama tepki verebiliyor, bu normal bir huydur di mi fotoğrafta bahsettiğim duruma nazaran
Evet uyurken ani ışık değişimi iyi değildir, strese sokar. Bu ilaçlar sadece veterinerlerde satılıyor. Limon neden damlatmak istiyorsunuz? B vitaminini de karadenizpetten alabilirsiniz. Bt amin forte öneririm. 10-20 ml bölünmüş alsanız bayağı yeter size ☺

tamamdır çok çok saolun tavsiyeleriniz için, iyi geceler dilerim. 🙏 🙏 🙏 ( limonu kulaktan dolma tavsiyeler üstüne iyi gelir diye damlatıyordum :d olmasa da olur.)
Evet uyurken ani ışık değişimi iyi değildir, strese sokar. Bu ilaçlar sadece veterinerlerde satılıyor. Limon neden damlatmak istiyorsunuz? B vitaminini de karadenizpetten alabilirsiniz. Bt amin forte öneririm. 10-20 ml bölünmüş alsanız bayağı yeter size ☺

tekrardan merhaba, durumu yakalama şansım oldu, yanıma odaya getirdim rafa koydum ve bu duruma geldi, videodan sonra elime aldım ve göz bebeği büyüyüp kendine geldi hemen ama geri koyunca cicikuş diye seslendim hemen bu moda girdi tekrardan :( yine yapınca elime aldım kendine geldi tekrardan seslenince yine aynı oldu ve geçti. ama bu sefer kendi bilinciyle yapıyormuş gibi geldi sizinle paylaşıyorum.

Göz bebek büyümesi genelde ataksi dediğimiz atak durumlarında olur. Ataksi de bir rahatsızlığa bağlı ortaya çıkar. Epileptik bir nöbet de olabilir hatta mantar sinir sistemine etki ederse ondan da olabilir

Geri