French molt

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan berna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

berna

Yeni Üye
BC3BC753-EFBB-4867-93BB-B2DA762A47E9.jpeg
Arkadaşlar merhaba bir çok bir çok kez bu hastalıkla ilgili yardım istedim bünye itibariyle diğerlerinden şanslı olan bir kuşum 6. Ayında düzeldi ve uçmaya başladı birisi kanamalardan kurtuldu ama bebeklerden ikisinde kanatlarını çırptığı zaman aşırı derecede kanama oluyor kanat uçlarında, bu kanamaları ve kuşlarımın acı çekmesini nasıl engelleyebilirim doğası gereği acısa dahi kanat çırpma ihtiyacı hissediyorlar ve çırpındıkça daha çok kanıyor kanatları.

Evet en zor sorulardan biri.. Malesef ki şıan french molt’un kesin bir tedavisi yok. İyi bakımla kısmen düzeliyorlar. B komplex vitamini ve protein de içeren multi vitamin ve probiyotik desteği nispeten destek oluyor onlara. Banyo alışkanlıkları varsa banyo sularına sirke katın. Belli bir süre mümkününce kanat çırpmalarına izin vermeyin. Dışarı salmayın mesela. Başka da yapacak birşey yok gibi.

Zor bir durum. Ben olsam uçamayacağı küçük bir kafese koyup, sağlığını kazanana kadar salmazdım.

Zor bir durum. Ben olsam uçamayacağı küçük bir kafese koyup, sağlığını kazanana kadar salmazdım.
Selas , dediğiniz de olmaz. Kuşlar sindirim yapabilmek için kanat çırpmak zorundalar. Hiç kanat çırpmazsa yaşayamaz. Mümkün olduğu kadar az çırpmalı sadece.

Geri