Folluklarınızdaki Çatlak ve Aralıklar Bit Yuvası olabilir.

Ayhan OTÇUOĞLU

Süper Moderatör
Değerli Arkadaşlar,

İster plastik ister ahşap folluk kullanın ama çatlak ve bitlerin gizlenmesine sebep olabilecek aralıklara müsaade etmemenizi öneririm. Konu ile ilgili ayrıntılı videom aşağıdır.

Değerli Arkadaşlar,

İster plastik ister ahşap folluk kullanın ama çatlak ve bitlerin gizlenmesine sebep olabilecek aralıklara müsaade etmemenizi öneririm. Konu ile ilgili ayrıntılı videom aşağıdır.

Hocam bu yöntemin yerine Ahşap dolgu macunu kullanabilirsiniz. Tam olarak kuruduğu zaman zımpara yardımı ile düz bir yüzey elde edebilirsiniz. Folluğun üzerine spatula yardımı ile tamamına ince bir kat macun ile kaplayarak ve su zımparası ile düz bir yüzey elde edebilirsiniz. İsterseniz kaliteli bir ahşap boya ile boyayabilirsiniz.

Hocam video için teşekkürler sizin postu görünce aklıma geldi hemen folluk kontrolü yaptım Cok şükür bitlenme durumu yok plastik folluk kullanıyorum ama yuva tahta oldugu için korktum bir an önlem amaçlı düzenli temizlik dışında sprey sıkıcam ve 6 ayda 1 ense damlası uygulaması yapicam en garanti çözüm bit için buymuş çünkü bitler bastimmi kurtulmak çok zor daha önce başıma geldi bitiremedim önünü alamadim

Geri