Flagyl kullanımı ?

--Blue Ice--

Meraklı Üye
Flagyl ilaç dozu nasıl olmalı suya ne kadar karıscak bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? Muhabbet kuşumda hexatimiosis diye hastalık çıktı.. Şimdi flagyl baslıyorum .. lütfen bilgisi olanlar nasıl kullanıcam tablet şeklinde olduğu için anlayamadım ??

Geçmiş olsun.
Hexzatimiosis'de metranidazol, ronidazol gibi etkin madde olan ilaçlar kullanılır. Dolayısı ile Flagly'nin şurup olanını da temin edebilirsiniz içinde metranidazol vardır, bu daha kolaydır. Oral süspansiyon diye geçer, eczanelerde bulabilirsiniz. 4 gün boyunca gagadan sabah akşam 1 damla damlatmalısınız, genelde çeyrek suluğa 3-4 damla kadar uygulanır, çeyrek su olmasının nedeni ilacın dibe çökmesidir. Bu yüzden gagadan damlatmak daha sağlamdır. Ancak gagadan damlatma yapmıyorsanız suyuna 8 damla verin.

Akabininde muhakkak ama muhakkak probiyotik ve multivitamin tedavisi yapın, 3 gün multivitamin arkasındaki 3 gün probiyotik arkasındaki 3 gün en son yine multivitamin. Probiyotiği yaklaşık 1 çay kaşığı kuru mayayı suyuna karıştırarak uygulayabilirsiniz. Tedaviyi tamamen sonlandırdıktan sonra yine muhakkak kuşunuza günlük takviye amaçlı bir yem takviyesi temin edin. VİTALİS gibi, Nekton S gibi.

EK:
İlacı yazdırırken özellikle belirtin, oral süspansiyon diye yazsınlar. Tablet olsun oral süspansiyon olsun FLAGLY reçetesiz verilmiyor, antibiyotik olduğundan elbette. Sağlık ocağından yazdırabilirsiniz.

Teşekkür ederim yorumun için @Sakuram
Peki 6 gündür Zolax kullanıyordum o gereksiz mi bu durumda ? Şansıma benim kuş sürekli hasta oluyo üstüne titriyorum çok ondan galba.. komsumuzun kuşu vardı 7 sene yaşadı kazayla sıkışıp öldü.. komsumuz hiç ilaç vitamin probiyotik bilmezdi .. acaba biz mi abartıyoz sence

Geri