Fikirleriniz hayatta tutabilir

unforgivenege

Yeni Üye
Merhaba. Bir tanıdığımızın evine gittiğimde farkettim kuş belli ki hasta. Bir yerlere götürmüşler yapacak bi şey yok demişler. Fotoğraflarını paylaşıyorum dışkı da dahil. Kuş hareketli sayılır hala, konuşuyor. Ben kafes temizliğine dikkat etmelerini söyledim.
Hastalık teşhisi ya da en azından ilaç tavsiyesi hayat kurtarıcı olacak. Yardım bekliyoruz. Sağlıklı bilgi alabilecekleri bir veteriner yok.

Ekli dosyalar

• DSC_1620.JPG
    DSC_1620.JPG
    870.1 KB · Görüntüleme: 40
  • DSC_1618.JPG
    DSC_1618.JPG
    1,003.2 KB · Görüntüleme: 39
  • DSC_1617.JPG
    DSC_1617.JPG
    983.7 KB · Görüntüleme: 36
Kuş muhtemelen sadece yem, suyla yaşıyor ve tvli odada olduğu için uykusunu alamıyor. Sebze yemesi, akşam 8-9 gibi uyuması ve düzenli uçması lazım. Kalamar kemiği, kumu vs var mı?

Geçmiş olsun.
Kafes temizliği haftalardır yapılmamış gibi, kuşun rahatsızlığını geçtimde bu kuşun yanında yaşayan insanlar kokudan hiçmi rahatsız olmuyor bu nasıl bir pisliktir.

Konuya müdahil olduğunuz için teşekkürler inşAllah temizliği ile ilgili gerekli tepkiyi kendilerine göstermişsinizdir.

Teşhis tedavi konusunda fikir alabilirsem çok iyi olacak. Burada flagyl şurup, probiyotik Vs. Tavsiyeleri veriliyor ancak bu kuş için hangisi uygun, hangisi gereksizdir bilemiyorum ki. Boşu boşuna antibiyotik içirip daha kötü yapmayalım kuşu.
İshalmiş önceden şimdi düzelmiş, dışkıda ben de ishal belirtisi göremedim ama kuşun kanat altı tüyleri filan çok azalmış

Suya 1/3 oranında tercihen beyaz sirke olmak üzere sirke katarak fısfısla üzerine sıksın öyleki su deriye kadar işlesin. İyice ıslatsın yani. Günde bir defa dört defa yapsın bunu. Kuruduktan sonra ense derisine bir damla Vilmectin ( veteriner ) damlatsın. Vilmectini 7 gün aralarla 3 defa birer damla uygulasın.

Geri