Fıstık yeşili yavrucak

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan cengiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cengiz

Emektar Üye
image.jpg
image.jpg
Annesinin aynısı masallah. Cinsiyet tahmini alabilirmiyim

O kadar güzel tüylenmiş ki vallahi oyuncak sandım :) Maşallah. Bence dişi.
Banada dişi gibi geliyor gönül erkekten yana ama yapacak birsey yok. Teşekkürler :) dip not: salmadaki yuvalardan bu şekilde tüylenmiş olarak çıkıyorlar. En büyük sebebi maydonoz. Tabiki bakımları iyi ama maydonozu anaçlara iki günde bir veriyorum. Çok faydası oluyor.

çok güzel bir dişi. kaç aylık ?
sağlıkla büyür inşallah

Gerçekten bu derece faydası oluyorsa tüylenmeye çok şaşırdım. Hayret ettim inanılmaz güzel tüylenmiş. Ne eksik ne fazla harika. Elinize emeğinize sağlık allah nicelerini almayi nasip etsin.

Çok güzel maşallah, dün Kahraman Bey'in salmasını gördkten sonra bende karar verdim bir salma yapmaya :)

Üstad maşallah çok güzel bi yavru cidden tüyleri olsun rengi olsun ayrı bi güzel nazar değmezsin inşallah yanlız bi sorum var maydanozu nasıl verdin anlatabilirsen seviniriz üstad?

Maşallah yeme yeni düşmüş yerli bir kızımız çok tatlı. Allah nazarlardan saklasın. Bende haftada 1-2 sefer yeşillik mutlak veririm başta; maydanoz, taze nane, semiz otu geliyor. Doğal B vitamini içerir tüy parlaklılığını ve tüy köklerinin diriliğini sağlar. 2 saksım var sürekli kendim yetiştirir biçerim size de tavsiye ederim, dışardan alındığında mutlak elma sirkeli su ile özenle dezenfekte edilip kurulanması lazım

Üstad maşallah çok güzel bi yavru cidden tüyleri olsun rengi olsun ayrı bi güzel nazar değmezsin inşallah yanlız bi sorum var maydanozu nasıl verdin anlatabilirsen seviniriz üstad?
Çok tesekkürler Maydonozu yıkıyorum ve kurumasını bekliyorum. Saplarının fazlalıklarını kesip tüm şekilde kafese asıyorum. Gelip yiyorlar o şekilde.

Maşallah yeme yeni düşmüş yerli bir kızımız çok tatlı. Allah nazarlardan saklasın. Bende haftada 1-2 sefer yeşillik mutlak veririm başta; maydanoz, taze nane, semiz otu geliyor. Doğal B vitamini içerir tüy parlaklılığını ve tüy köklerinin diriliğini sağlar. 2 saksım var sürekli kendim yetiştirir biçerim size de tavsiye ederim, dışardan alındığında mutlak elma sirkeli su ile özenle dezenfekte edilip kurulanması lazım
Çok tesekkürler Kahraman bey. Naneyi kendim ekiyorum ama maydonozu çalıyorlar. Ondan dolayı dışardan alıyorum.yesillik için Sirke kullanmamıştım bugüne kadar ama bundan sonra dikkate alacam bu dediğinizi

Çok tesekkürler Kahraman bey. Naneyi kendim ekiyorum ama maydonozu çalıyorlar. Ondan dolayı dışardan alıyorum.yesillik için Sirke kullanmamıştım bugüne kadar ama bundan sonra dikkate alacam bu dediğinizi
kendi evde ürettiklerimizde sorrun yokta pazardan alırken serada ne tür tarım ilacı kullandıklarını bilmiyoruz, kullanılmayanda yok malum. Yıkama ile kolay kolay çıkmıyor direk sindirim den kimyasal taşıma riski var o yüzden çok çekiniyorum yıkama sonrası en az 15dk bekletiyorum dışardan aldığım yeşillikler ve yaptığım çimlendirmelerde. Giriş katta olduğum için bendede çok çaldılar yazın, artık içerden camın önüne koyuyorum gayet başarılı oluyor dışarı mevsimi geçti zaten :) saksıya yaklaştığımı gördüklerinde çıldırıyorlar resmen

Geri