Evden kaçma durumu

Yaagmur06

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Yaz geldi benim pencere ve balkon kapısı açık oluyor fotoğraftaki şekilde. Şu an yanımda ve konuşuyor uçuyor balkon kapısı açık. Adı aşkım ve 1.5 aylıkken aldım. 4 ay 11 gün benle birlikte. Alışkın bana çağırınca geliyor. İsmini çağırınca geliyor kendini sevdiriyor. Merak ettiğim yaz ayında saldıgımda kaçabilir mi? Siz yaz ayında neler yapıyorsunuz kuşa salarken. Kaçar diye korku yaşamak istemiyorum. Sanmıyorum kaçacağını çünkü bilmediği yerlere girmiyor korkuyor
0f0bfa022bccd055e471da8a6d559e06.jpg
45a5815a726da7d6d11301f0f455f6b8.jpg
7c63ee43252a106e92685881bc8fb567.jpg

Sana tavsiyem sen gene tedbiri elden bırakma çünkü en ufak bir tedirginlik halinde kaçmak uçmak isteyecektir. İstikameti kapı pencere olursa dışarıya uçmuş olacaktır sonra yakala yakalayabilirsen. Şahsen ben yaz kış uçurduğumda pencereleri kapatıyorum.

Evden kaçan kuşlara rastlandığına, göre kaçabiliyorlar bence. Siz tedbirli olun kapı ve pencerelerinizde tül olması iyi olur. Unutmayın ki yaz ayları da olsa kuşunuzu rüzgar alan bir yerde bırakmayınız.

Sana tavsiyem sen gene tedbiri elden bırakma çünkü en ufak bir tedirginlik halinde kaçmak uçmak isteyecektir. İstikameti kapı pencere olursa dışarıya uçmuş olacaktır sonra yakala yakalayabilirsen. Şahsen ben yaz kış uçurduğumda pencereleri kapatıyorum.
Bende öyle düşünüyorum. Dışarı çıkarınca kaçmayan yada hemen içeri geçen kuşlar var. O konuma gelmek için daha çok mu zaman geçmesi gerekiyor :)

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evden kaçan kuşlara rastlandığına, göre kaçabiliyorlar bence. Siz tedbirli olun kapı ve pencerelerinizde tül olması iyi olur. Unutmayın ki yaz ayları da olsa kuşunuzu rüzgar alan bir yerde bırakmayınız.
Teşekkür ederim [emoji4] pencereleri açık bırakırım sadece kafeste olursa saldıgımda da tülü kapalı bırakacam

eskiden bir çift kuşum vardı kafesin kapısını açıp pencerenin ağzına koyardım evimiz müstakil bahçeli bir evdi kuşlar çıkar uçar ağaçlara konar sonra geri gelir ya kafese girer yada direk eve girerdi taaki kedinin biri onları ürkütene kadar ozaman onları son görüşümdü kaç gün yollarını gözledim ağlaya ağlaya anlatamam oyüzden riske gerek yok bence.. saygılarımla

Hocam tedbirli olun sineklik tarzı bişeyler takın sizde kuşta ferah kalsın. kuş henüz yavrumsu olduğu için kuş sesine meyilleşme olduğu zaman kaçma ihtimali olur.

eskiden bir çift kuşum vardı kafesin kapısını açıp pencerenin ağzına koyardım evimiz müstakil bahçeli bir evdi kuşlar çıkar uçar ağaçlara konar sonra geri gelir ya kafese girer yada direk eve girerdi taaki kedinin biri onları ürkütene kadar ozaman onları son görüşümdü kaç gün yollarını gözledim ağlaya ağlaya anlatamam oyüzden riske gerek yok bence.. saygılarımla
Üzüldüm.. Teşekkür ederim öneriniz için [emoji4]

Hocam tedbirli olun sineklik tarzı bişeyler takın sizde kuşta ferah kalsın. kuş henüz yavrumsu olduğu için kuş sesine meyilleşme olduğu zaman kaçma ihtimali olur.
Teşekkürler dikkatli olacam :)

Kuşların en çok ilgisini çeken şey canlı renklerdir. Doğada ve sokakta oldukça canlı renk ve ilgisini çekecek ses olduğu için kuşlar evlerine geri dönmek isteseler bile dönemezler. Bu yüzden kati suretle kapı pencerenizi kapalı tutunuz. Çok üzülürsünüz sonra benden demesi. Riske gerek yok.

Geri