Erkek muhabbet tüy sağlığı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan selas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

selas

Yeni Üye
Erkek muhabbetim tüy dökümünde, ama tüyleri çok kötü, biraz saldım uçamadı. Ne yapmam gerekiyor.
DSC_0681.JPG

Oncelikle saglikli bir sekilde tuy dokum evrenizi atlatmaniz dilrrim.
Kusunuzun suluguna hergun taze ve vitamin katkili su koymanizi oneririm. birde yumurtali havuclu mama tavsiye ederim. Kafesinden murekkep baligi kemigi eksik etmeyin, kumu da olsun.
Saglikli olabilmesi icin vitamin ve mineral acisindan gerekli ihtiyacinin karsilanmasi lazim genel itibari ile.
Iyi gunler dilerim

Oncelikle saglikli bir sekilde tuy dokum evrenizi atlatmaniz dilrrim.
Kusunuzun suluguna hergun taze ve vitamin katkili su koymanizi oneririm. birde yumurtali havuclu mama tavsiye ederim. Kafesinden murekkep baligi kemigi eksik etmeyin, kumu da olsun.
Saglikli olabilmesi icin vitamin ve mineral acisindan gerekli ihtiyacinin karsilanmasi lazim genel itibari ile.
Iyi gunler dilerim

Göbek tüylerinin böyle düzensiz görünmesi, kuyruk tüylerinin yıpranmış olması sizce tüy dökümünde olduğundan mı acaba?

Göbek tüylerinin böyle düzensiz görünmesi, kuyruk tüylerinin yıpranmış olması sizce tüy dökümünde olduğundan mı acaba?
Şayet ishal durumu yoksa tüy dökümünden diyebiliriz. Ama böyle sürekli kabarık halsiz duruyorsa bir veterinerin iyi bir inceleme yapmasında fayda var..siz her ihtimale karşı vitamin ve mineraller açısından kuşunuzun gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olun

B vitamini çok iyi gelicektir

Kuş hasta. Dışkı fotoğrafı paylaşın

Abi uyudu kuşlar çekerdim hemen. Ama dışkıda sorun yok. Dün saldım uçamadı,sağa sola pisletti. Yakından baktım gayet sağlıklı dışkısı. Biraz havalanıyor sonra aşağı yöneliyor. Kuyruğun altında ufak bir denge kuyruğu var ya o düşmek üzere. Probiyotik almıştım bir de biramayası. Probiyotik geldi yarın verecem. 2 gündür mama yapıyorum, yumurtalı havuçlu. Bira mayası gelince de onu veririm. Bana da normal bir tüy dökme gibi gelmedi ama

İlk fotoğrafta çok kötü duruyordu. Bunlarda daha iyi. Dışkıda sorun göremedim. Ama kuyruk tüyü hiç olmasa bile uçması lazım. Kanat tüylerinde eksiklik olabilir mi?

İlk fotoğrafta çok kötü duruyordu. Bunlarda daha iyi. Dışkıda sorun göremedim. Ama kuyruk tüyü hiç olmasa bile uçması lazım. Kanat tüylerinde eksiklik olabilir mi?

Abi bu çifti tanıdığım güvenilir bir üretimhaneden aldım. Ne kadar da olsa başımız kalmış. Artı tüy dökümünde kanat tüylerinde de dökülme var. Tüyleri bozuk ve sağlıksız duruyor. 1 ay önce yavru büyütmüş bir çift ondan da güçsüz düşmüş olabilir

B vitamini desteği ve protein içeren bir diyet uygulayın. Beslenmesinde çeşitlilik olmasında fayda var. Taze olmak kaydıyla kırmızı biber, nane ve maydanozu doğrudan verebilir veya mamalarına katabilirsiniz

Geri