Erkek muhabbet kuşum parmağıma kusuyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Kubilay1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Merhabalar erkek Muhabbet kuşum galiba parmağıma kur yapıyor. Onunla kafa sallayarak konuşuyor sonra öpüyor ve ardından kusuyor 4 aylık kızgınlık döneminde mi acaba? Erken değil mi sizce?

Kuşun fotoğrafını atarmısınız? Büyük ihtimalle 4 aylık değil
IMG_20210131_220752.jpg

4 aylık kuş aldığımda 1 aylıktı 20 Kasım da aldım.

Parmağını ve tırnaklarınızı farklı bir kuş sanıp ilgilenmeye çalışıyor. Yem kusmak illa kızgınlık belirtisi değil. Yanlızlıktan yapıyordur diye tahmin ediyorum. Kafesi biraz sıkışık görünüyor arkada bu arada.
Yeni bir kafes aldım daha geniş bir kafese geçiş yapacağım. Önceden de sormuştum ama kafes değişiklinin olumsuz bir etkisi olur mu acaba? alışma süreci yaşayacaktır biraz diye düşünüyorum.

Parmağını ve tırnaklarınızı farklı bir kuş sanıp ilgilenmeye çalışıyor. Yem kusmak illa kızgınlık belirtisi değil. Yanlızlıktan yapıyordur diye tahmin ediyorum. Kafesi biraz sıkışık görünüyor arkada bu arada.
Bir sorum daha olacak kuşum kafesine girince sürekli ısırmaya başlıyor kafesini mi koruyor sizce? Kafesine girince yabancı bir kuş oluyor sanki anlamıyorum. 😊

Merhabalar erkek Muhabbet kuşum galiba parmağıma kur yapıyor. Onunla kafa sallayarak konuşuyor sonra öpüyor ve ardından kusuyor 4 aylık kızgınlık döneminde mi acaba? Erken değil mi sizce?
Kuşunuz erken kızışmış. Erkek muhabbet kuşları eşlerine yem vermek amacıyla kusarlar. Kızıl darı verdiniz mi? Kızıl darı kızıştırır diye biliyorum.

Kuşunuz erken kızışmış. Erkek muhabbet kuşları eşlerine yem vermek amacıyla kusarlar. Kızıl darı verdiniz mi? Kızıl darı kızıştırır diye biliyorum.
Yok vermedim kızıştırıcı olacak sadece tarçın veriyordum onu da bıraktım artık bir süre vermem.

Geri