Erkek muhabbet kuşum beyaz sıvı kusuyor

Minişbey

Yeni Üye
Merhabalar, bir süredir muhabbet kuşumu gözlemliyorum. Salıncağıyla baya aşk yaşıyor son bir kaç aydır salıncağına beyaz sıvı kusuyor yemsiz. Enerjisi keyfi gayet yerinde yemek vs yiyor herşey tamam . Bir süredirde ayağıyla gagasının yanını kaşıyıp beyaz kusuyor ve bunu takıntı haline getirmiş sürekli kaşıyıp kusuyor. En sonunda oyuncağını çıkardım ve bu sefer izlediğimde aynı kaşıyıp kusma davranışını konduğu tüneğede yapıyor. Bu neden olabilir anlayamıyorum bilen varsa yardımcı olabilir mi endişeleniyorum. Görsele ekledim nasıl bir sıvıyla kapladığını.

876CC672-07D6-478D-AAAE-DB76D975366B.jpeg
Salıncağını bu hale getirmiş

Video çekmeye çalışıcam genelde yaklaşınca bırakıyor yapmayı. İnanılmaz bir huy haline getirmiş kaşıyıp kaşıyıp kusuyor

Yem kusmuyormuş zaten ama kusarsa kustuğunu geri yememesine dikkat edin. Dediğim gibi hijyene dikkat edin. Onun haricinde alışkanlık haline getirdiyse maalesef zor vazgeçer. Kur yaptığı oyuncakları kaldırabilirsiniz. Ilık duş da kızgınlığını alır biraz. Kaşınma hareketini merak ettim, müsait olduğunuzda videosuna bakarız.

Net yakalayamadım salıncağını kaldırınca tam kusma hareketini yapmıyor

Ben videoda bir şey göremedim yani yara, mantarı yok gibi.
Grit kuş kumunuz yoksa onu temin edin. Entrobac probiyotik ve gerwit multivitamin alın. Probiyotiği yarım suluğa mercimek tanesi kadar. Multivitamini de yarım suluğa beş damla olacak şekilde farklı günlerde kullanın.Sulukta 8 saatten fazla kalmasınlar. Haftanın birer günü düzenli kullanın.
Her sağlıklı kuşun rutin tablosudur bunlar.
Oyuncağını yaptığı kur hareketleri doğal, ona yapacak bir şeyimiz yok. Ama video gözüme bir tık farklı geldi o yüzden üstte yazdığım takviyeleri uygulayın 🌺

Ben videoda bir şey göremedim yani yara, mantarı yok gibi.
Grit kuş kumunuz yoksa onu temin edin. Entrobac probiyotik ve gerwit multivitamin alın. Probiyotiği yarım suluğa mercimek tanesi kadar. Multivitamini de yarım suluğa beş damla olacak şekilde farklı günlerde kullanın.Sulukta 8 saatten fazla kalmasınlar. Haftanın birer günü düzenli kullanın.
Her sağlıklı kuşun rutin tablosudur bunlar.
Oyuncağını yaptığı kur hareketleri doğal, ona yapacak bir şeyimiz yok. Ama video gözüme bir tık farklı geldi o yüzden üstte yazdığım takviyeleri uygulayın 🌺
Evet yarası yok benimde gördüğüm kadarıyla. Kuş kumu kullanıyorum ayrıca b vitamini arada da multivitamin kullanıyorum suyuna. Bana biraz kusma ve kaşınma refleksi tuhaf geldi alışkanlık haline getirmiş. Teşekkür ederim anında cevapladınız🌸

Evet yarası yok benimde gördüğüm kadarıyla. Kuş kumu kullanıyorum ayrıca b vitamini arada da multivitamin kullanıyorum suyuna. Bana biraz kusma ve kaşınma refleksi tuhaf geldi alışkanlık haline getirmiş. Teşekkür ederim anında cevapladınız🌸
Her kuş kumu işe yaramıyor, grit yapılı olmalı. Beyaz taneli akvaryum kumları işe yaramaz eğer ondansa :)
Rica ederim 🌸

Bir video daha attım ama yukarda link şeklinde kalmış tekrar atayım mı bakar mısınız oradan yoksa

Geri