Erkek Muhabbet Kuşu popoda yağ bezesi yumusak

Merhaba,
Karaciğer yağlanması ve dolayısı ile büyümesi yüksek ihtimal dahilinde. Kanatlı veterinerine götürün röntgen çektirin.

Karaciğer büyümesi varsa çok dikkat etmek lazım,gerekirse ilaç kullanmak gerekebilir. Karaciğerin durumunu öğrenin. Karaciğer büyümesi nefes almayı da zorlaştırabilir hava kesesini sıkıştırıp.
Ayrıca bazı iç organları da baskılayabilir.
İstanbul'da birden fazla kanatlı kliniği mevcut.

Röngen şart mı hocam başka yollardan ogrenme ımkan ykmu Kuş üretiisi bana sülfamazin önerdi

Kuşunuzda muhtemelen karaciğerde yağlanma var o da yağ bezesi yapmış. Ancak yukarıda birdlover arkadaşımızın da dediği gibi röntgen olmadan net şekilde teşhis koyulmaz. Sülfamazatin antibiyotik yani aslinda karaciğeri daha çok yorar. En iyisi kanatlı uzmanının görmesi. Bu esnada yeminde çekirdek varsa ayıklayın, sebze ağırlıklı besleyin. Diyet yem kullanın. Eğer karaciğer ise. Yukarıda veterinerleri atmış arkadaş. İstanbul'daki tanıdıklar vetfrom veteriner kliniği gözde hanımdan memnun. Kendisine gitmenizi öneririm 👍

Kuşunuzda muhtemelen karaciğerde yağlanma var o da yağ bezesi yapmış. Ancak yukarıda birdlover arkadaşımızın da dediği gibi röntgen olmadan net şekilde teşhis koyulmaz. Sülfamazatin antibiyotik yani aslinda karaciğeri daha çok yorar. En iyisi kanatlı uzmanının görmesi. Bu esnada yeminde çekirdek varsa ayıklayın, sebze ağırlıklı besleyin. Diyet yem kullanın. Eğer karaciğer ise. Yukarıda veterinerleri atmış arkadaş. İstanbul'daki tanıdıklar vetfrom veteriner kliniği gözde hanımdan memnun. Kendisine gitmenizi öneririm 👍
merhaba ben versela lega yem kullanıyom içinede aspur katıyorum biraz Esenyurt da oturoyorum buralarda tanıdık veteriner pek yok Diet yem nedir ve yesıllık nasıl vermek gerek

merhaba ben versela lega yem kullanıyom içinede aspur katıyorum biraz Esenyurt da oturoyorum buralarda tanıdık veteriner pek yok Diet yem nedir ve yesıllık nasıl vermek gerek
Aspur katmayın, içinde aspur zaten var. Aspur yağlanma yapar. Mesela az miktarda marul, brokoli, havuç, salatalık gibi sebzeler verebilirsiniz.

Geri