Erkek kuşun poposunda şişlik

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Sinann
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sinann

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Bir süre önce altında yumurtası olan bir çift kuş aldım petshopdan. Yumurtaların üstünde 2 hafta kadar yattıktan sonra yumurtaları kırdılar ve tamamı bozuk çıktı. Bu arada kuslarda şiddetli bi ishal olduğunu gözlemledim. Kakaları tamamen su şeklinde. Günde 1 suluk sudan fazlasını içiyorlar. Ayrıca erkek kuşta yaptığım kontrolde poposunda şişlik olduğunu farkettim. Yuvaligi çıkarmıştım ama dişi kuşun arayış icerisinde olduğunu görünce dün geri taktım ve bugün tekrardan yumurtlamislar. Sizce bu durumda ne yapmak gerekir nasıl bir tedavi uygulayabilirim?
Kuşçudan ishal ilacı ve vitamin alıp kullandım. Dal darı kullandım. Haslanmis patates kullandım ama hiçbiri fayda etmedi 3 haftaya yakındır ishalleri geçmedi.
IMG-20180320-WA0030.jpeg
IMG-20180320-WA0030.jpeg
IMG-20180320-WA0026.jpeg
IMG-20180320-WA0028.jpeg
IMG-20180320-WA0030.jpeg

Size önerim.
Yemlernin yarınısı aspur yarısını M.kuşu yemi yapın.
Mamalarına pirinç unu atın.
Daldarı koyun zaten çok hasta veya ölümcül ishal yok çok az.Bide sarı olan dişi dimi.

Yanlız kuşlar geldiğinde böyle hastaydı. Mamayı sonradan kullandım. Biara ilaç kullanırken mama vermedim bir hafta kadar ama bi etkisi olmayınca suan vermeye devam ediyorum. Hazır almıştım açıkçası mamanin içeriği konusunda çok bilgim yok

Evet sarı olan dışı. Erkeğin poposunda şişlik var. Zaten bir önceki yumurtaları da dişi yem yemek için dışarı çıktığından bozuldu sanırım.

Evet sarı olan dışı. Erkeğin poposunda şişlik var. Zaten bir önceki yumurtaları da dişi yem yemek için dışarı çıktığından bozuldu sanırım.
Dişide yumurta var gibi ve yarı kızgın yumurta maması verim vermiş.

Hastalık yok hafif bir ishal o da geçer.Belkide kuşların dışkıları yedikleri şeylere göre bazen farklı renkte veya sıvılıkta çıkablir sizde olanda budur belki.

Birde kuşun yumurtaları boş çıkarsa falan kontrol edin hayvan boşuna yorulmasın.Birde kuş 2. veya 3. yumurtadan sonra kuluçkaya yatcak hesaplayın o zamandan başlıyarak 18 günü.

Birde kuşun yumurtaları boş çıkarsa falan kontrol edin hayvan boşuna yorulmasın.Birde kuş 2. veya 3. yumurtadan sonra kuluçkaya yatcak hesaplayın o zamandan başlıyarak 18 günü.
Tamamdır çok teşekkür ederim ilginiz için. Takip etmeye devam edeyim bakalım inşallah bu sefer çıkartır yumurtaları

Dişi kuşun hala yumurtası var gibi duruyor eğer varsa erkeği ayırabilirsin, dişi kendide bakabilir tek başına ,
Erkeğin poposunda şilik tümör değilse yağlanmadır muhtemelen düzgün uçamıyordur, bunu ayırdığında suyuna elma sirkesş katarak be hergün düzenli olarak egzersiz yaptırmakısınız uçurum dinlensin tekrar uçurum tekra tekrar bikaç kere, hergün yapın 3-4 haftada erir poposu ,
Bu sırada ishal için yulsf verilebilir yulafı severler ve kakayı tutturuz suyunada diazyme 256 kuş probiyotiki koyun yararlı enzim ve yararlı bakteriler olduğu için yediği yemlerden kaliteli verin almasınını döl verimliliği sağlıyormuş ben yinede selçuk beyş etiketlemek istiyorum.

@Selçuk YÜKSEL

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkür ederim. Direk su şeklinde kaka yapınca bağırsakla ilgili bi sorun mu var acaba diye düşündüm ben. Çünkü ilaç veya doğal yöntemlerle geçiremedim bi türlü

yumurtanız hayırlı olsun erkekte yağlanma olabilir belki kafeste istediği gibi hareket edemiyordur hafta da iki de mama verince kilolanmış

Daha küçük bir kafesteydi 2 3 gün önce büyük kafese aldım. Sorun oysa eğer düzelir. Ama sulu kakaya takıldım ben

Geri