Erkek Kuşuma Dişi Kuş Aldım

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan lyney
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lyney

Yeni Üye
Erkek muhabbet kuşum eş istediği için ona yengemlerin kuşunu alıp bi nasıl tepki verceklerini denemek istedim,benim kendi erkek kuşum biraz hızlı davrandı direk kur olarak falan ama dişi kuş ısırmaya kaçmaya başladı en son kendi kuşumu kafesten çıkardım.Nasıl bir yol izleyip napmam gerekiyor yardım edebilir misiniz? yaşları hemen hemen aynı 13-14 aylık civarlarındalar

Önce kafesleri yan yana koyun 1 hafta-10 gün kadar karşılıklı durup birbirlerine alışsınlar. Sonra aynı kafese alın, ilk günler özellikle de dişi olan biraz ilgisiz olabilir fakat sonra alışırlar. Buna rağmen ciddi kavga olursa anlaşamamışlar demektir, siz de ayırırsınız.

Erkek muhabbet kuşum eş istediği için ona yengemlerin kuşunu alıp bi nasıl tepki verceklerini denemek istedim,benim kendi erkek kuşum biraz hızlı davrandı direk kur olarak falan ama dişi kuş ısırmaya kaçmaya başladı en son kendi kuşumu kafesten çıkardım.Nasıl bir yol izleyip napmam gerekiyor yardım edebilir misiniz? yaşları hemen hemen aynı 13-14 aylık civarlarındalar
Çiftleşme genelde dişi kuşa bağlıdır, dişi kuş izin vermezse olmaz. Dişi kuşun hazır olması gerekir yani kızgınlık döneminde ,fakat direkt erkek kuşla yan yana koymak tehlikeli olabilir, dişi kuş saldırabilir. Dişi kuşun sahiplendiği bir kafese erkek kuş atılmamalıdır. Erkek kuş ayrı dişi kuş ayrı kafeslere alınır ve çiftleşme dönemine hazırlanır takviyeler vs. Sonra erkek kuşun kafesine yuvalık takılır. Erkek kuş tellere tüneklere oralara vs kur yapmaya başladığı zaman yanına kızgınlık dönemine girmiş dişi kuş atılır. Yine de tedbirli olmak ve kontrol etmek gerekir.
Dişi kuş üreme için en az 1 yaş önerilir. Ayrıca yazın üretim yapılması önerilmez çünkü havalar sıcak nem yüksek. Yuvaliğin içi dışarıdan daha sıcak olur ve bu da anne baba ve yavrular için ölümcül olabilir. Ayrıca bakteri ve mantar hızlı ürer. O yüzden sonbahar kış gibi üretim yapılır tabiiki önlemleri gerekli şeyleri uygulayarak.

Geri