Erkek kuşum garip sesler çıkarıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mizumono
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mizumono

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar.
Dün öğleden beri bi erkek kuşumda gözlemlediğim bir şey var. Ara ara boğukça vik vik şeklinde bebek inlemesine benzer sesler çıkarıyor. Sürekli değil ama diyelim başladı mı beş on dakika sürüyor sonra kesiliyor. Bu gece de aynısını yaptı, sanki bu yüzen uyuyamıyor gibiydi bebeğim 😥 Üşütmüş olabileceğine dair forumda benzer yazılar da okudum ama ihtimal vermiyordum, çok dikkat ediyordum oda ısısına... Elimde doksimis var bu arada, son kullanma tarihi de 7/2023,

Bu video dün öğleden sonraya ait buyrun

Bu video da geceye ait, ses kısık olabilir ama görüntüden bağımsız kulağınıza yaklaştırırsanız o kısık sesi duyabilirsiniz

https://streamable.com/uu76so

Bu da daha az önce çektiğim güncel dışkısı

https://streamable.com/j0bzuw

IMG_20221113_105309_copy_1584x2050.jpg

Bir de not düşeyim en son kuşum bakteriyel enfeksiyon geçirmişti, bir buçuk ay önce enrofloksasin etken maddeli ilaç kullandık ve bir hafta sonrasında kuşum toparlamıştı, tekrar etmemişti o durum.

Yardımlarınızı bekliyorum lütfen 🥺🥺🙏

Merhabalar doksimis solunum problemi olan kuşlar kullanıyor. Sizin kusunuzda solunum problemi görünmüyor. Kullanmayın o ilacı. O sesi benim kuşum da çıkarıyor ama su içtikten sonra yada kendini kaşıdıktan sonra. Ben kusunuzda herhangi bir problem göremedim. Bağışıklığı guclendirici multivitamin ve probiyotik kullanıyor musunuz

Ayrıca dışkılarda da anormallik yok.

Merhabalar doksimis solunum problemi olan kuşlar kullanıyor. Sizin kusunuzda solunum problemi görünmüyor. Kullanmayın o ilacı. O sesi benim kuşum da çıkarıyor ama su içtikten sonra yada kendini kaşıdıktan sonra. Ben kusunuzda herhangi bir problem göremedim. Bağışıklığı guclendirici multivitamin ve probiyotik kullanıyor musunuz
Evet efendim gerwit w multivitamin ve entrobac probiyotik kullanıyorum

Aynı sesi çıkaran muhabbet kuşlarına forumlarda genel olarak doksiklin etken maddeli ilaç önermişler o yüzden belirtme gereği duydum. Solunum ile ilgili bir problemi var mı ben de emin değilim ama o sesi çıkarırken ağzını açmıyor ama sanki titriyor gibi.

Evet tel sesini son yapınca şimdi duydum sesi. Kuyruk sekmesi ve sesi duyamayinca öle yorum yapmıştım. Kekik spreyi de burun deliklerine gelecek şekilde mutlaka uygulayın. Hırıltılı nefes alış veriş. Doksimis kullanabilirsiniz. Doksimisten sonra üç gün üstüste entrobac vermeyi unutmayın.

Evet tel sesini son yapınca şimdi duydum sesi. Kuyruk sekmesi ve sesi duyamayinca öle yorum yapmıştım. Kekik spreyi de burun deliklerine gelecek şekilde mutlaka uygulayın. Hırıltılı nefes alış veriş. Doksimis kullanabilirsiniz. Doksimisten sonra üç gün üstüste entrobac vermeyi unutmayın.
Kekik spreyi nedir? Kekik çayı ara ara veriyordum ama burun deliklerine nasıl uygulanır? Yardımcı olur musunuz?

Kekik spreyi özellikle solunum problemi olan kuşlara çok iyi geliyor. İnternette tarifi var. Bakıp uygulayın.

Geri