Erkek Kuşum Alttaki Dışkıları Yiyor

Onur Muhammet

Meraklı Üye
Erkek kuşum günde 5-6 kez aşağı inip dışkıları yiyor. Yuvalıkta kalamar kemiği var, yakında mama'da vereceğim. Bunu yapmasının sebebi nedir ?

Dikkatlice takip edin, yiyor mu yoksa oynuyor mu?
Benim avatardaki kuş çok temizdir, ben de ilk başta sizin gibi düşündüm, baktım ki ızgaraya yapışan dışkıları gagasıyla ittirip aşağı düşürüyor.
Eğer gerçekten yiyorsa, genellikle K vitamini eksikliğinden yaparlar. Hemen K vitamini takviyesi yapmanız gerekir.

Zaten dışkısında bazen tüm yemler görüyorum onları yemeyede çalışıyor olabilir. Ya da bazen yem kusarken yere düşüyor onları da yiyor olabilir. K vitamini eksikliğini nasıl karşılayabilirim ?

Tekse eğer yuvalık dediğine göre değil tek heraldebaI kuşlar tek olunca depresyonda yapabiliyo yada bilmiyodur ne olduğunu kuş açtır filan mangal koyabilirsiniz kafesin altına

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hiç aç değil anladığım kadarıyla. Günde en az toplam 10-15 dakika yem yer. Kalamar kemiğinide çok sever ama anlamıyorum.

Nasıl bir tedavi ?

Dışkıdaki yemler kustuğu yemler olabilirmi onları geri yiyor ama ?

0GmAXR.jpg

Dışkısında yem falan yok. Yanlış anlatmışsınız. Kafesin dininde yem parçacıkları var demeliydiniz. Neyse kuşta hastalık yok. amino asitler içeren multivitamin ve mineral desteği verin kuşa.

Geri