Erkek kuşum öldü. Eşi kuluçkada ne yapmalıyım?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ilker33
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ilker33

Yeni Üye
1 çift kuşum vardı erkek olanı bugün intihar etti sanırım çok tuhaf bi ölüm oldu. Yarasa gibi kafa üstü sarkıp bi süre öyle kalmiş biz fark ettiğimizde hemen aldık ama 1-2 çırpındı ve malasef öldü. 1 saat sonrada 2 aylık yavrusu öldü. Sanırım gördü veya hissetti anlam veremedim. Yavru ayrı bir kafesteydi. Şuan eşi kuluçkada onun için ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun. Onunda ölmesini istemiyorum. Çok üzücü bir gün geçiriyorum.

Hemen gidip aynı renkte bir Erkek kuş aldim yanına koymalımıyım? Beslenmesine nasıl sağlarım erkek kuşum besliyordu onu hep ne yapacağımı bilmiyorum yardım edin lütfen.

Son düzenleme:
Dişiye günlük yumurta maması taze suyunu yemini eksiksiz verin tek başına yavruları büyütecektir ayhan beyin dediği gibi başka kuş kesinlikle kafese koymayın

Teşekkürler. :( Yeni erkeği başka odaya alayim o zaman zarar vermesin.

Yapar yapar yumurta maması çok önemli taze olarak özellikle gün aşırı vermeniz gerekiyor

Dişi kendini de (varsa) yavruları da besler. Yorulmaması için yumurta maması yapıp verin.

Teşekkürler. Yumurta mamasını bir kaç kez yapıp yemliğine koymuştum fakat yanaşmamıştı hiç. Tekrar deniyeceğim Allah razı olsun hepinizden

Teşekkürler. Yumurta mamasını bir kaç kez yapıp yemliğine koymuştum fakat yanaşmamıştı hiç. Tekrar deniyeceğim Allah razı olsun hepinizden
İnternetten iyice araştır lapa yada çok kuru oluyorsa yemez mamaya biraz tarçın yada vanilya koy kokusu çeker kuşları

S.a benim muhabbetler 4.yumurta yaptı dışı de daha yumurta var ama erkek 5dk önce oldu acaba dışı yawrulari çıkartıp bakar mi

S.a benim muhabbetler 4.yumurta yaptı dışı de daha yumurta var ama erkek 5dk önce oldu acaba dışı yawrulari çıkartıp bakar mi
Keşke kendi konunuzu açsaydınız zira eski bir konuyu hortlatmışsınız :) cevap vereyim dişi yumurtalara da bakar yavrularıda büyütür ama istisnalar olabilir

Geri