Erkek kuşta kusma sorunu acil

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alikoosee
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

alikoosee

Yeni Üye
f9XOFy.jpg
Arkadaşlar erkek kuşum 24-30mayıs arasında 6 gün triflucan ağzına damlattık suyuna da koyduk düzelmişti ama bugün tekrar böyle yapıyor dün banyolukta yıkanmıştı uçarken yere düştü sanırım çarpmıştı kendisini görmedim o sıra biraz sessiz sakin kaldıktan sonra düzelmişti sakinleşmişti dünde bir iki kere kusma hareketi

Yapıyordu çarptığı içindir diye düşünmüştüm ancak bugün tekrar böyle yapıyor yardımcı olur musunuz lütfen ötmesinde enerjisinde bi sorun göremedim eve gelince bu hareketi yaptığını fark ettim tüylerinde ıslanma falan yok dişi kuşta biraz hızlı nefes alıp veriyor kısa video ekledim sıcaktan falan olabilir mi bilmiyorum bulundukları oda çok sıcak hemde baya

Streamable.com a kuşunuzun güncel videosunu yükler misiniz? Kusma tekrarlandı mı? Kusarken nasıldı, tane tane, salyalı mı kustu? Kokulu muydu?
Dışkı görseli kurumuş mu yeni yapılmış mı?
https://streamable.com/59hw3e İşten eve tam 16:10 da geldim direk çektiğim video bu dışkılar ise 16:30 itibariyle olan dışkılar yani güncel Şuan saat 20:40 geçiyor toplamda 4 kere falan kusma hareketi yaptı başka da yapmadı yem yiyor su içiyor ben yine ağzına 1 damla triflucan damlattım yarım suluk 6 damla koydum herhangi bir ıslanma da olmuyor boynunda ve ağız üstündeki tüylerinde koku falan da yok yani 6 gün tedavi ettikten sonra normaldi havalar aşırı derecede sıcak olduğu için banyoluk içine ılık su ve bir çay kaşığı sirke koydum her zamanki gibi ben o sıra odada yoktum ıslak uçmuş kaçmış kapının önüne yerde duruyordu elimle aldım koydum yatağın üstüne bir kaç dakika sonra kafesin üstüne uçtu nefes nefese kalmış korkmuştu haliyle sonra bir kaç kez kusma hareketi yaptı daha önce duvara kapıya falan 1 kere çarpmıştı aynı şekilde kusma hareketi yapmıştı dedim herhalde çarptığı içindir ancak bugün eve geldim yine böyle yapıyor ayrıca da dışkısı da o şekilde lütfen yardımcı olur musunuz

Bu hareketi mineral bloğuna kur yaparken mi yapıyor yoksa durup dururken mi? Kur yaparken yem çıkartmakta zorlanıyor olabilir o yüzden soruyorum. Kuş kumu ve probiyotik kullanıyor musunuz? Yem markanız nedir?
salma kafeste iken kuş kumunun oldugu suluga yapıyordu ancako kur yapma hareketi sesle birlikte yapıyordu daha sonralar normal tünekte dururken ara ara yapmaya basladı ama bu sefer boğazdan bir şeyler cıkarma hareketi yapıyordu şuan 6. gündür triflucan kullanıyorum sabah akşam ağzına damlatıyorum suluguna koyuyorum yarında son olarak verdikten sonra bakıcagım duruma yem goldwings premium probiyotik entrobac kalamar kemigi falan hepsi var kafeste

salma kafeste iken kuş kumunun oldugu suluga yapıyordu ancako kur yapma hareketi sesle birlikte yapıyordu daha sonralar normal tünekte dururken ara ara yapmaya basladı ama bu sefer boğazdan bir şeyler cıkarma hareketi yapıyordu şuan 6. gündür triflucan kullanıyorum sabah akşam ağzına damlatıyorum suluguna koyuyorum yarında son olarak verdikten sonra bakıcagım duruma yem goldwings premium probiyotik entrobac kalamar kemigi falan hepsi var kafeste
İlaca başlamışsınız madem öyle bitiminde 3 gün probiyotik kullanın. Kuş kumu markası nedir? Ve videosu varsa ekler misiniz?

İlaca başlamışsınız madem öyle bitiminde 3 gün probiyotik kullanın. Kuş kumu markası nedir? Ve videosu varsa ekler misiniz?
kuş düğzeldi sonunda probiyotik verdim 3 gün ronfred entrobac kus kumu goldwings premium yem de aynı sekilde aynı marka simdi dıskıda biraz sıvı var elektrolit vermemi önerdiler

Geri