Erkek Dişiye Kur Yapıyor Dişi

KelelendarAĞ

Yeni Üye
Önceklikle Herkese Merhaba. Ben 1 hafta önce erkek olan kuşuma bir dişi aldım . Dişiyi kendi seçti kur yaptılar birbirlerine kustular bana eş olurlar dendi oldularda galiba. Erkek olan hep peşinde ve dişiye kur yapıyor yem kusuyor. 1 hafta geçti alalı ve Çiftleşme olmadı (yani biz görmedik) Normal mi dir?. Aceleci değilim Sadece bu normalmi ilk defa 2 kuşa birden bakıyorum. Bundan önce tek beslemiştim yaşları . Erkek 1 yaşında dişi 1 yaşına yakın. kuşçuya sordum bana bir süre (1 hafta ) ayır yan yana kalsınlar ayrı kafeslerde dendi. Ayırdım doğru mu yapıyorum. Erkek tüneklere ve Suluğa kur yapıyor dişi sadece izliyor . Bana Yardımcı olursanız sevinirimç Neler yapamam gerekli . Çifleştikten sonra Neler yapamam gerekli yumurta olursa falan bunları söylerseniz hazırlıklı olurum. Telefonum tamirde gelince fotoğrafta atarım. Şimdiden TEŞEKÜR EDERİM.

Ben kuşumu eşe attıktan 1 yıl sonra yavru almaya başladım bu süre belki sizin için daha kısa olabilir bu değişir ama biraz zaman almıyor değil.Kuşları ayırmanda bir sorun yok bende öyle tavsiyeler okumuştum çeşitli sitelerde.Birde dişi kuşun çeresi hangi renk kahverengi mi? Erkeğin ki de lacivert mi ?

Ben kuşumu eşe attıktan 1 yıl sonraoluyor almaya başladım bu süre belki sizin için daha kısa olabilir bu değişir ama biraz zaman almıyor değil.Kuşları ayırmanda bir sorun yok bende öyle tavsiyeler okumuştum çeşitli sitelerde.Birde dişi kuşun çeresi hangi renk kahverengi mi? Erkeğin ki de lacivert mi ?
Erkeğinki lacivert kizişmiş durumda dişi hafiften kahve rengi vqr gid gide daha belirgin oluyir

Kuşlara havuç ve yemlerine bir çay kaşığı nijer tohumu katarsanız kızışma sürecini hızlandırırsınız.

Geri