Entrobac ve Gervic nasıl kullanılır

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan byzbyz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

byzbyz

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşum çok hastaydı bi kaç hafta önce. Antibiyotiklerle iyileşti çok şükür konuşmaya küfür etmeye başladı artık 😂💕 Bu forumda daha önce antibiyotikten sonra probiyotik ve multivitamin önerilmişti. Gervit-w ve entrobac markayı tavsiye üzerine ikisinide aldım. Fakat şimdi nasıl kullanacağımı bilmiyorum 🤭biri toz şeklinde biride damla formunda. İkisinide aynı anda kullansam hastalık sonrası sıkıntı yaşar mıyım ? Ve nasıl kullanabilirim. Şimdiden teşekkür ederim. Hastalığımızda yardımcı olan tüm moderatör, eski üye, yardımcı arkadaşlarada teşekkür ederim gelişmelerden haberdar edin denilmişti. Şimdi iyileştik baya hareketlendi. Antibiyotik geç olsada fayda etti zorda olsa, istemesede besledim aç kalmamak onun iyileşmesine vesile oldu sanırım fikir ve önerileriniz için çok sağ olun ☺️ Yakışıklı oğlumda bol bol öpücükler atıyor siz sevgili abilerine ve ablalarına 🙏🏻

Ekli dosyalar

• BD64CB7F-2C6C-4EB6-A2DA-0E6A19C0D87A.jpeg
    BD64CB7F-2C6C-4EB6-A2DA-0E6A19C0D87A.jpeg
    815 KB · Görüntüleme: 61
  • 18D89195-A261-4F89-9C0D-384B0E00872F.jpeg
    18D89195-A261-4F89-9C0D-384B0E00872F.jpeg
    695.9 KB · Görüntüleme: 49
  • 642CA6F8-3F57-46A1-9D91-F1E1F5732DF9.jpeg
    642CA6F8-3F57-46A1-9D91-F1E1F5732DF9.jpeg
    864 KB · Görüntüleme: 59
Sizi hatırladım 🥰
Maşallah o kadar güzel toparlamış ki.. Allah'ım bir daha o günleri göstermesin, sağlıklı uzun ömrü olsun inşallah 🙏🌸
Probiyotiği antibiyotik kullanımının hemen ardından 3 gün üst üste yarım suluğa mercimek tanesi kadar. Çay kaşının ucuyla koyuyorum ben. Gerwiti de yine 3 gün üst üste yarım suluğa beş damla olacak şekilde. Tabi her gün suyu yenileyerek verilecek.
Sonrasında ise iki ürünü düzenli olarak haftada bir gün olacak şekilde kullanabilirsiniz. İki ürün arasında mutlaka temiz su içsin. Ölçüler aynı olacak şekilde.
Geri dönüş yaptığınıza çok sevindim. Bu arada bir şey dikkatimi çekti. İlk defa ayakları bu kadar esmer olan bir kuş görüyorum. Hep böyle miydi yoksa hastalık sürecinde mi bu şekilde oldu?

Şuan hastalık belirtisi olduğunu sanmıyorum yada daha tam atlamış değil ona bağlı olduğunu düşündüğümden bişey daha söylemek istiyorum. Kafes içinde oldukça hareketli bizi görünce ters dönüyor. Konuşuyor iştahıda düzeldi çok şükür fakat tüylerini kaşırken yada kafeste ters dönüp düzelince ağızdan nefes aldığını fark ettim. Zaten baya kötü hastayım geçirmiştik hemen iyileşeceğini varsaymıyorum. Normalde olabilir kuruntu mu yapıyorum bilemedim. Ağızdan nefes alıyor ve geçiyor basit hareketlerde yoruluyor tabiri caizse. Bu vitaminlerden hangisi iyi gelir işe yarar mı bunuda cevaplarsanız çok sevinirim 🙏🏻

Evet hep böyleydi ayakları Merve hanım 😂 Bende daha önceki kuşumdan yada çevrede gördüğüm kuşlara nazaran ilk gördüğümde erkek ya ondan demiştim 😂 Bebeklik fotoğrafını bırakıyorum bakabilirsiniz ondada aynıymış. Siyahi demek ki benim oğlan 🤭

Ekli dosyalar

• FC26CC9E-D342-4790-A9CC-3FE5335A98C2.jpeg
    FC26CC9E-D342-4790-A9CC-3FE5335A98C2.jpeg
    147.1 KB · Görüntüleme: 53
Şuan hastalık belirtisi olduğunu sanmıyorum yada daha tam atlamış değil ona bağlı olduğunu düşündüğümden bişey daha söylemek istiyorum. Kafes içinde oldukça hareketli bizi görünce ters dönüyor. Konuşuyor iştahıda düzeldi çok şükür fakat tüylerini kaşırken yada kafeste ters dönüp düzelince ağızdan nefes aldığını fark ettim. Zaten baya kötü hastayım geçirmiştik hemen iyileşeceğini varsaymıyorum. Normalde olabilir kuruntu mu yapıyorum bilemedim. Ağızdan nefes alıyor ve geçiyor basit hareketlerde yoruluyor tabiri caizse. Bu vitaminlerden hangisi iyi gelir işe yarar mı bunuda cevaplarsanız çok sevinirim 🙏🏻
Maşallah kuşunuzun fotoğraflarından belli toparlamış olduğu 🧿🧿
Dediğiniz gibi henüz süreç tam anlamıyla bitmediğinden ve ilaçların da etkisi olduğundan bir takım değişiklikler olabilir. Varsayalım ki Allah korusun solunumla ilgili bir hastalığı var; zaten henüz yeni ilaç kullandığından şu an başka bir hastalık için müdahale etmek doğru olmaz. Kuşun karaciğerinin dinlenmesi lazım. Yani her türlü birazcık beklenecek zaten.
Yada belki de her hastalık geçiren kuş sahibinin olduğu gibi pimpiriklenmeler başladı 🤭 Onun da videosunu atabilirseniz bir bakalım 👍🏻
Evet hep böyleydi ayakları Merve hanım 😂 Bende daha önceki kuşumdan yada çevrede gördüğüm kuşlara nazaran ilk gördüğümde erkek ya ondan demiştim 😂 Bebeklik fotoğrafını bırakıyorum bakabilirsiniz ondada aynıymış. Siyahi demek ki benim oğlan 🤭
Sizinki bildiğiniz esmer yağız delikanlı 😂
Benimkiler hep pembe ayak 😂

Dediğiniz gibi henüz süreç tam anlamıyla bitmediğinden ve ilaçların da etkisi olduğundan bir takım değişiklikler olabilir. Varsayalım ki Allah korusun solunumla ilgili bir hastalığı var; zaten henüz yeni ilaç kullandığından şu an başka bir hastalık için müdahale etmek doğru olmaz. Kuşun karaciğerinin dinlenmesi lazım. Yani her türlü birazcık beklenecek zaten.
Yada belki de her hastalık geçiren kuş sahibinin olduğu gibi pimpiriklenmeler başladı 🤭 Onun da videosunu atabilirseniz bir bakalım 👍🏻

Sizinki bildiğiniz esmer yağız delikanlı 😂
Benimkiler hep pembe ayak 😂
hahahah çok güldürdünüz beni Allah’ta sizi güldürsün 😂

Ne pimpiriklenmek ki sormayın gitsin. Siz demiştiniz bu vitaminleride zaten söyler söylemez aldım hemen. Tek iyi olsun da dünyaları sereriz önüne 🥰 Evde kedimde var kedilerin hastalıklarından müdahelelerden çok iyi anlarım fakat kuşu annem çok istediği için almıştık gel zaman git zaman iki yıldır evlat oldu. Çok seviyor çok üzerine titriyoruz hasta görünce perişan olduk. Birde aynı gün kuşum ve kedim hastalanmıştı. Kedilerimden biri zaten kalp hastasıydı sıkıntılı bir hayatı vardı. Kedimize üzülürken kuşumuz hastalandı. İkisinide alıp veteriner yoluna düşünce yolda kedimizi kaybettik. Zaten %60 yaşama şansı vardı. İlaçlar tedaviler dayanamadı yavrum onun kaybı kuşumuzun hastalığı derken psikolojikman çökmüştük. Birini kaybettik bunuda kaybedemem derken kuşun başında beklediğimi biliyorum. Çok şükür toparlandı şimdilik. Kuşu bari kurtarabilmek yüreğimize bir nebzede olsa su serpti. Şimdi 1 kedim birde kuşumuz kaldık. İyileşmesi için en iyi şartlarda en iyi tedavileri yapmaya hazırız. 15 gün oldu kedimizi kayıp edeli 🙏🏻 Bu süreçten sonrada aşırı kuruntu yapıyorum

hahahah çok güldürdünüz beni Allah’ta sizi güldürsün 😂

Ne pimpiriklenmek ki sormayın gitsin. Siz demiştiniz bu vitaminleride zaten söyler söylemez aldım hemen. Tek iyi olsun da dünyaları sereriz önüne 🥰 Evde kedimde var kedilerin hastalıklarından müdahelelerden çok iyi anlarım fakat kuşu annem çok istediği için almıştık gel zaman git zaman iki yıldır evlat oldu. Çok seviyor çok üzerine titriyoruz hasta görünce perişan olduk. Birde aynı gün kuşum ve kedim hastalanmıştı. Kedilerimden biri zaten kalp hastasıydı sıkıntılı bir hayatı vardı. Kedimize üzülürken kuşumuz hastalandı. İkisinide alıp veteriner yoluna düşünce yolda kedimizi kaybettik. Zaten %60 yaşama şansı vardı. İlaçlar tedaviler dayanamadı yavrum onun kaybı kuşumuzun hastalığı derken psikolojikman çökmüştük. Birini kaybettik bunuda kaybedemem derken kuşun başında beklediğimi biliyorum. Çok şükür toparlandı şimdilik. Kuşu bari kurtarabilmek yüreğimize bir nebzede olsa su serpti. Şimdi 1 kedim birde kuşumuz kaldık. İyileşmesi için en iyi şartlarda en iyi tedavileri yapmaya hazırız. 15 gün oldu kedimizi kayıp edeli 🙏🏻 Bu süreçten sonrada aşırı kuruntu yapıyorum
Maalesef benimde başımdan hastalık ve kayıp geçtiği için sizi çok iyi anlayabiliyorum. O kadar haklısınız ki endişelenmekte.
Kediniz için çok üzüldüm. Başınız sağolsun, huzur içinde uyusun inşallah 🙏💐
Şu satırlardan bile anlaşılıyor ne kadar şanslı bir ailede yaşadıkları 🌷🙏
Umarım geride kalan canlarınız güzelce bir ömür sürer.
Bu arada söylemeyi unuttum. Minik sıpa iyileşmiş de küfür bile edermiş. Hiç yakıştı mı şimdi esmer beye 🤭 kuşunuzun ismi neydi merak ettim 🥰

Maalesef benimde başımdan hastalık ve kayıp geçtiği için sizi çok iyi anlayabiliyorum. O kadar haklısınız ki endişelenmekte.
Kediniz için çok üzüldüm. Başınız sağolsun, huzur içinde uyusun inşallah 🙏💐
Şu satırlardan bile anlaşılıyor ne kadar şanslı bir ailede yaşadıkları 🌷🙏
Umarım geride kalan canlarınız güzelce bir ömür sürer.
Bu arada söylemeyi unuttum. Minik sıpa iyileşmiş de küfür bile edermiş. Hiç yakıştı mı şimdi esmer beye 🤭 kuşunuzun ismi neydi merak ettim 🥰
Çok teşekkür ederim eksik olmayın 🙏🏻 Adı bulut ☁️ Aslında ben öğretmedim güzel şeyleri öğretiyorduk. “Aşkım, bebişim, fıstığım, öpücem gel “ gibi kelimeleri öğretmiştim 🥰 Erkek kardeşim enişte felan maç izlerken küfür etmişler sadece 1 kez 😂 P!ç demeyi öğrenmiş sıpa 🤭. Önce iltifat edip sonra küfür ediyor gelen misafirlerin devresi yanıyor hahaha 😂 Ne yaptıysak unutturamadık. Söylemiyoruz da öyle kelimeler hayır diyoruz. İyileşmeye başlayınca yeniden konuştuğunu görünce küfür etmesine bile takılmıyoruz artık inanın o tek iyi olsun da Ankaralı küfürbaz olsun mühim değil 😂

Birde Merve hanımcım sürekli bir şeyler sorarak size rahatsızlık veriyorum ama sizin ender bilgilerine ihtiyacım var. Bizim oğlan 2 yıldır hiç dişi görmedi. Kafesinin içinde topu var oynasın diye minik renkli bişey almıştık. Sürekli topuna kur yapıp üzerine çıkıyordu. Yada elimize gelince kusuyor gibi yapıp kursaktan yem çıkarıyor elimizede. Kızgınlıkta sanırım bu hastalıkları kızgınlıkta olduğu için olabilir mi ? Yanına dişi getirmek istemiyoruz konuşuyor bizede düşkün küser konuşmaz diye korktuk açıkçası. Böyle durumlarda ne yapılabilir yol gösterirseniz minnettar kalırım 🙏🏻 İyileştikten sonraki süreçlerde ihtiyacım olabilir

Çok teşekkür ederim eksik olmayın 🙏🏻 Adı bulut ☁️ Aslında ben öğretmedim güzel şeyleri öğretiyorduk. “Aşkım, bebişim, fıstığım, öpücem gel “ gibi kelimeleri öğretmiştim 🥰 Erkek kardeşim enişte felan maç izlerken küfür etmişler sadece 1 kez 😂 P!ç demeyi öğrenmiş sıpa 🤭. Önce iltifat edip sonra küfür ediyor gelen misafirlerin devresi yanıyor hahaha 😂 Ne yaptıysak unutturamadık. Söylemiyoruz da öyle kelimeler hayır diyoruz. İyileşmeye başlayınca yeniden konuştuğunu görünce küfür etmesine bile takılmıyoruz artık inanın o tek iyi olsun da Ankaralı küfürbaz olsun mühim değil 😂
Dediğiniz gibi Bulut bey iyi olsunda varsın öyle şeyler desin 🥰 Yalnız gerçek bir kadın erkek farkı, bi bizden öğrendiklerine bakın birde erkeklerden öğrendiklerine 😂
Unutmaz artık o, siz söylemeseniz de o kendi kendine tekrar ettikçe hep hafızasında kalır 😃
Birde Merve hanımcım sürekli bir şeyler sorarak size rahatsızlık veriyorum ama sizin ender bilgilerine ihtiyacım var. Bizim oğlan 2 yıldır hiç dişi görmedi. Kafesinin içinde topu var oynasın diye minik renkli bişey almıştık. Sürekli topuna kur yapıp üzerine çıkıyordu. Yada elimize gelince kusuyor gibi yapıp kursaktan yem çıkarıyor elimizede. Kızgınlıkta sanırım bu hastalıkları kızgınlıkta olduğu için olabilir mi ? Yanına dişi getirmek istemiyoruz konuşuyor bizede düşkün küser konuşmaz diye korktuk açıkçası. Böyle durumlarda ne yapılabilir yol gösterirseniz minnettar kalırım 🙏🏻 İyileştikten sonraki süreçlerde ihtiyacım olabilir
Estağfirullah, aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplamak isterim.
Kur yapması çok güzel, sağlıklı kuşlar kur yapar hatta. Hasta olan kuşun kurla falan işi olmaz. Sorunuzun cevabı hayır :) yani kızgınlıkta olduğu için hastalanmazlar.
Dişi almanıza gerek yok, eşsizde gayet güzel yaşar. Ama tabi elinizi, eşyaları, oyuncakları eşi sandığından onları rahat bırakmamasını kabul edeceksiniz 🥲
Eşi olunca ilgi bir tık ona kayar ama size çok alışkınsa sizden de tamamen kopmaz. Eş alırsanız yine yavruları olma durumuna hazırlıklı olmanız gerekecek.
Havuç yemesin. İyice kızıştırır çünkü. Bunun dışında en önemlisi kur kusması yaptığında ağzından çıkarttığı yemleri tekrar geri yememeli. Tek dikkat etmeniz gereken nokta bu aslında. Çünkü o yemleri tekrar yerse kursak mantarına davetiye çıkartmış olur.

Geri