Entrobac mı, probac mı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan brckfb
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

brckfb

Paylaşımcı Üye
Entrobac mı daha iyi, probac mı?

İkisi de iyi ama benim yeni keşfettiğim bir ürün var. Prolive diye. Dün kullanmaya başladım. İçeriği kağıt üstünde diğerlerinden daha iyi gibi. Tabi pratikte sonuçlar nasıl olur deneyimleyeceğim. Muhtemelen ithal ürünlerle aynı etkiyi gösterecek daha uygun fiyatla.

Enterobac'ın sevmediğim yanı. Probiyotiğin yanı sıra Bazı vitaminler de içermesi. Ben probiyotiğin sadece micro organizmalar, prebiyotikler ve enzimler içermesi gerektiğini düşünüyorum. O durumda doz aşımı kaygısı yaşamadan kullanabilirim. Benzer şekilde probac da sodyum klorür vs gibi elektrolit takviyesi içeriyor. Buda her gün kullanımı veya bolca kullanımı zorlaştırıyor. Ama Prolive ürünü Hem probiyotik, hem prebiyotik ve hem de bir takım sindirimi kolaylaştırıcı enzimler içeriyor. Gönül rahatlığıyla bol bol kullanılabilir. Sonuçta probiyotik takviyelerin en güzel yanı doz aşımı riskinin olmaması. Vitamin mineral vs eklenince iş değişiyor.
Ancak şu da var ki ; Kuşlarına vitamin veya mineral desteği vermeyen amatörler için Enterobac veya probac daha tercih edilesi olabilir. Artı olarak vitaminler de içerdiğinden..

Son düzenleme:
Enterobac'ın sevmediğim yanı. Probiyotiğin yanı sıra Bazı vitaminler de içermesi. Ben probiyotiğin sadece micro organizmalar, prebiyotikler ve enzimler içermesi gerektiğini düşünüyorum. O durumda doz aşımı kaygısı yaşamadan kullanabilirim. Benzer şekilde probac da sodyum klorür vs gibi elektrolit takviyesi içeriyor. Buda her gün kullanımı veya bolca kullanımı zorlaştırıyor. Ama Prolive ürünü Hem probiyotik, hem prebiyotik ve hem de bir takım sindirimi kolaylaştırıcı enzimler içeriyor. Gönül rahatlığıyla bol bol kullanılabilir. Sonuçta probiyotik takviyelerin en güzel yanı doz aşımı riskinin olmaması. Vitamin mineral vs eklenince iş değişiyor.
Ancak şu da var ki ; Kuşlarına vitamin veya mineral desteği vermeyen amatörler için Enterobac veya probac daha tercih edilesi olabilir. Artı olarak vitaminler de içerdiğinden..
Hocam probac çok daha fazla övülüyor pahalı diye mi bilmiyorum o nedenle merak ettim açıkçası 🙂

Bir ürünün pahalı olması insanların algısında o ürünün kaliteli olduğu fikri oluşturuyor. Pahalı ürünler evet kaliteli olabilir. Ama ucuz fiyatlı muadil bir ürün de aynı kalitede hatta bazen daha iyi kalitede olabilir. Olay markaların insan zihninde oluşturdukları kalite algısıdır. 500 TL ye yerli üretim güzel bir t-short alınabilir. Aynı kalitedeki lacoste ürünü 5 bin tl verip alıp çok iyi hissedenler de olacaktır. Olay bu yani. Ama pahalı ürünlerin kaliteli olma ihtimali her zaman bir tık fazladır oda ayrı bir konu. Önemli olan bilinçli tüketici olmak. Ürünlerin içeriklerini ve bu içeriklerin ne işe yaradığını bilerek ürün almak veya kullanmaktır. Forumlarda 10 kişi övdü veya ben önerdim diye bir ürün kaliteli addedilmez. Ve ben her zaman yerli ürün kullanılmasının elzem olduğu kanaatindeyim. Kendimizi zenginleştirelim. gün gelip de bize kurşun sıkma potansiyeli olan ülkeleri değil. Yerli ürün kullanmak o ürünün geliştirilmesine destek olacak ve zamanla versela laga klasmanında firmalar doğabilecektir. Bu çok önemli bir konu.

Son düzenleme:
Geri