elime gelmiyor

Salih Turhan

Yeni Üye
iyi akşamlar yaklaşık 1 aydır yavru kuşuma bakıyorum elime sadece 3 saniye geliyor sonra kendine belirlediği evde saatin üstüne oturuyor alıyorum hemen tekrar uçuyor kafese koymakta zorluk çekiyorum en az 30 dakika alıyor kafese koymam kafeste ordan oraya atlıyor elimi kafese koyuyorum parmak aralarından çıkmaya çalışıyor boşluk bulduğu her yere yapışıyor kafese kendi girmiyor saatlerce saatin üstünde hareketsiz aç şekilde bekliyor uçmasında bir sorun yok maşallah kaşla göz arasında f16 gibi kalkış yapıyor ama bir türlü kafesine girmeyi ve elimde durmayı öğretemedim ona kalsa yuvası saatin üstü (eve geldikten 2 gün sonra yemek yemeye başladı 4.gün dışarı saldım

Biraz aliştirmaniz zorlasmis bunddn sonra kafes ici alistirip size iyice alistiktan sonra salarsaniz iyi olur yoksa gun gectikce sizden uzaklasicaktir uzaklasmisda yani cok emek zaman vermeniz gerek

nasıl kafes içi eğiteceğim bir yolu varmı ve kafesten kaçmak için her yolu deniyor elim kafesin içerisindeyken umurunda olmuyor korkma yok sadece dışarı çıkmak için delik arıyor elimden yemek yedirdiğim oldu 1-2 defa ama kafes içi eğitim nasıl vereceğim bilmiyorum ve çıkmak istediği için elimle ilgilenmiyor nasıl eğitim vermem gerek

Dostum benim kusumda odamdaki simit seklindeki lambanin uzerini mesken tutmustu gidip yeni ampul alip onu taktim oraya daha da konamadi. Sende saati kaldirabilirsin orayi unutana kadar. Kafesin iceriwinde parmagina gelmesi icin sabirla bekle ayaklarina dokun guvenini kazzan her denemede daha da guvenir sana :) sabir en buyuk yardimcin :)

bu süre içinde kafesten çıkarmalımıyım ve elime geliyor kafeste ama çıkmak için ne yapmalıyım çıkmasına izin vermeden elimimi bekleteyim

Aynen cikartmayin kafesten elinizden zarar gelnedigini anladiginda kacmicaktir biraz israrci olun parmaginiza gelmesi icin ama ani hareketlerden kacinin tunekte dururken isaret parmaginizi ayak altindan yukari kaldirin parmaginiza cikmasi icin. Iceri girme konusuna gelince bende iceri sokarken cok zorlaniyodum bi gun hic ugrwsmadim acliktan olcek sandim ama sokmadim kendisi girdi iceri dedigim gbi sabir gerekiyor fazlasiyla ;)

korkmadan içeri girmesini bekleyeyim ozaman kendi girer heralde ve elime geliyor kafeste sadece kaçmak için geliyor kafeste nasıl sakinleştirebilirim çıkmaya uğraşmasın istiyorum

Elinizi bir sure kafeste tutun hareketsiz kucuk hareketlerle ayaklarina dokunup geri cekilin daha sonra yine yapin defalarca tekrar edin bunu alisicaktir ;)

Elinize geldiginde kendisi tunege gidene kadar bekletin gittiginde tekrar ayni hareketi yapin bide kafesin icerisinde sevdigi bi yiyecek verin veraviliosaniz elinizden yesin ;) bende kusumu 1 hafta once aldim bugun merhaba diyip ayak la selamlamayi ogretiyorum sevdigi yiyecek ile daha kolay olur size ve oarmaginiza alismasi

arkadaşın dediği gibi kafes içinde elini bekletmen lazım. 1 saatını alsa da yap bunu. kafesteki tuneklerı cıkar konabılecegı bır yer olmasın. elini içerde hareket ettır ayaklarına dokun elıne cıkmasını sagla. tekrar ınecek belkı tellere yapısacak ama bırakma elını cıkarma. kapıdan ufacık bı yerden cıkmaya calısacak evet. ben mesela yemlık konulan yerden elımı sokmayı basarmıstım :D kapının kenarlarını falan kapatmıstım. xorlu bı surec ama sabret ve yap bunu. benım kusum suan benden uzakta duramıyor. ben uzaklasınca bagırıyor resmen gıtme dıye. kuçukken elıne alıştırmalısın. kolay gelsın arkdasım.

Kardeşim bu konuda herkesin kendi tecrübesi var saygı duyarım. Ama ben kuşu eve getirdiğim saniye dışarı saldım. Her gün 4-5 saatte dışarda. Eğer yavru aldıysan ve jumbo değilse çok büyük ihtimal eğitebilirsin.

Birde reklama girmez umarım youtube adem oğuz adlı bir abimiz var bence Türkiye'de eğitimin kralı o adam. 11 tane eğitim videosu var izlemeni tavsiye ederim.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dediklerinizi yapmaya çalışıyorum fakat kuşum elimi sokar sokmaz çıkmak için heryerden atlıyor zıplıyor ve her seferinde kaçıyor perdeye konuyor elime alıyorum yavaş yavaş indiriyorum saati görünce gene onun tepesine uçuyor sevdiği yiyecek ne verebilirim ve bu kafes içinde tutma konusunda ne yapabilirim

IMG_20170429_204252.jpg
hep bu şekilde duruyoruz 30 dakikadır elim yoruldukca indirdim ve hep aynı şekilde durduk elimi sürtunce falan hiç tepki vermiyor gagasını falan seviyorum ama tepki vermiyor

Şuanda kıvırcık yediriyorum biraz çekinerek yiyor ama elimden genede yiyor ama hala elime gelme gibi bir isteği yok

Herşey zamanla oturacaktır size güvenmesi lazım aynen bu şekilde devam edin. Bu işin püf noktası sabır siz böyle devam edin elinizde dal darı yeşillik verebilirsiniz zamanla alışacaktır.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eline dal dari al dal dariyi çok severler her gün elinde yem yedir alisacaktir

Geri