Elimdeki röhnfried ürünlerini nasıl kullanmalıyım

Emrecann

Yeni Üye
Merhaba, elimde röhnfriedin birçok ürünü bulunuyor ama bunları nasıl ve ne sıklıkla kullanacağım hakkında pek bilgim bulunmuyor. Kuşuma iyilik yapayım derken yanlış kullanımdan dolayı zarar vermek istemiyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Elimdeki ürünler;
Biotin vitaz soliter

Gervit-w

Bt-Amin Forte

Entrobac

Sedochol

Avidress Plus

Corni-Speed

Hexenbier

Usne Gano

Bu ürünler için 1 aylık bir liste yapmak istiyorum. Ayrıca kullanmam gereken bir ürün varsa onuda listeden çıkarmak istiyorum. Bilgim yetersiz olduğu için yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar, konuyu inceledim fakat istediğim aslında bu değildi. Ben ürünlerin kullanım miktarlarını biliyorum fakat bunları doğru haftalık programlarda nasıl verebileceğimi bilmiyorum.
İlettiğiniz konuda da aşağıdaki ibare yer alıyor.
Ürünleri doğru bir programda veriniz.Vitamin grubuna giren takviyeler yakın aralıklı olarak verilmemelidir.”
Bilgili bir hobidaş elimdeki ürünler için aylık bir program oluşturabilirse nasıl kullanmam gerektiği hakkında bilgi sahibi olabileceğim. Teşekkürler.

Vitamini haftada bir, bt amin forteyi 15 günde bir, entrobac haftada 2 bazen 3. Usne gano 15 günde bir. Bunları ben bu şekilde kullanıyorum. Ard arda değil tabi. Arada 1-2gün normal su veriyorum. İçme suyuna karıştırıyorum. Yine ayda 1 sedochol veriyorum. Bunları boşluklu olacak şekilde 30 güne sığdırabilirsiniz, uygun gördüğünüz uzun süreli temiz su boşluğunda diğer takviyeleri de kullanabilirsiniz.

Vitamini haftada bir, bt amin forteyi 15 günde bir, entrobac haftada 2 bazen 3. Usne gano 15 günde bir. Bunları ben bu şekilde kullanıyorum. Ard arda değil tabi. Arada 1-2gün normal su veriyorum. İçme suyuna karıştırıyorum. Yine ayda 1 sedochol veriyorum. Bunları boşluklu olacak şekilde 30 güne sığdırabilirsiniz, uygun gördüğünüz uzun süreli temiz su boşluğunda diğer takviyeleri de kullanabilirsiniz.
Bt amin forte haftada 2 hocam. Tüy değişim dönemi haftada 4-5 gün

Birlikte tabi. Daha iyi hatta
Merhabalar,
Yazdığım ürünler için aşağıdaki aylık periyotta yanlarını doldurabilirseniz verdiğiniz programa göre kullanım sağlayacağım. Diğer arkadaşlarda yorum yapabilirse forumdaki herkes için güzel bir program çıkartabiliriz.

Pazartesi :
Salı :
Çarşamba :
Perşembe :
Cuma :
Cumartesi :
Pazar :

Pazartesi :
Salı :
Çarşamba :
Perşembe :
Cuma :
Cumartesi :
Pazar :

Pazartesi :
Salı :
Çarşamba :
Perşembe :
Cuma :
Cumartesi :
Pazar :

Pazartesi :
Salı :
Çarşamba :
Perşembe :
Cuma :
Cumartesi :
Pazar :

Elimdeki ürünler;

Biotin vitaz soliter
Gervit-w
Bt-Amin Forte
Entrobac
Sedochol
Avidress Plus
Corni-Speed
Hexenbier
Usne Gano

Röhnfried'in kendi sitesinde yazıyor aslında ordan bakabilirsiniz.
Mesela Bt Amin Forte için tüy dökme sezonunda haftada 3 kez önerilmiş.

Sizin dikkat etmeniz gereken şey vitamin grubunu sık sık ve art arda vermemeniz. Çünkü sık vitamin vermek karaciğer ve dalak büyümesine sebep olabilir. Arada bir sade su verin.

Gervit ve probiyotiği haftada 1 verin ayrı günlerde. Bt Amin Forte tüy dökme dönemi haricinde 15 günde 1 kez Sedochol ile dönüşümlü verin çünkü Sedochol ve Bt Amin içeriğinde ortak şeyler var. Mesela bu haftada Sedochol verdiniz 1 kez diyelim,diğer haftada Sedochol vermeyin Bt Amin Forte verin 1 kez.
Kuş tüy dökme dönemine girince o haftada sadece 2 kez bt amin forte ve probiyotik verin 1 kez de. Gervit veya diğerlerini vermeyin.
Usnegano 15 günde 1 kez verilebilir. Hatta Sedochol+ Avidress Plus+Usnegano karıştırıp verilebileceği de Röhnfried yetkili Tokat Bayiliği Karadenizpet'in sitesinde yazıyor.

Röhnfried'in sitesinde Avidress Plus, Carni-Speed, UsneGano karıştırılıp verileceği de yazıyor.

Biotin Vitaz Soliteri de bazen Bt Amin Forte yerine verebilirsiniz.

Burdan bakabilirsiniz ⤵️

Son düzenleme:
Röhnfried'in kendi sitesinde yazıyor aslında ordan bakabilirsiniz.
Mesela Bt Amin Forte için tüy dökme sezonunda haftada 3 kez önerilmiş.

Sizin dikkat etmeniz gereken şey vitamin grubunu sık sık ve art arda vermemeniz. Çünkü sık vitamin vermek karaciğer ve dalak büyümesine sebep olabilir. Arada bir sade su verin.

Gervit ve probiyotiği haftada 1 verin ayrı günlerde. Bt Amin Forte tüy dökme dönemi haricinde 15 günde 1 kez Sedochol ile dönüşümlü verin çünkü Sedochol ve Bt Amin içeriğinde ortak şeyler var. Mesela bu haftada Sedochol verdiniz 1 kez diyelim,diğer haftada Sedochol vermeyin Bt Amin Forte verin 1 kez.
Kuş tüy dökme dönemine girince o haftada sadece 2 kez bt amin forte ve probiyotik verin 1 kez de. Gervit veya diğerlerini vermeyin.
Usnegano 15 günde 1 kez verilebilir. Hatta Sedochol+ Avidress Plus+Usnegano karıştırıp verilebileceği de Röhnfried yetkili Tokat Bayiliği Karadenizpet'in sitesinde yazıyor.

Röhnfried'in sitesinde Avidress Plus, Carni-Speed, UsneGano karıştırılıp verileceği de yazıyor.

Biotin Vitaz Soliteri de bazen Bt Amin Forte yerine verebilirsiniz.

Burdan bakabilirsiniz ⤵️
Bilgileriniz için teşekkürler.
Aşağıdaki gibi aylık bir liste çıkardım bu uygunsa bu şekilde kullanmaya başlıyorum. Değiştirmem gereken bir yer var ise beni uyarırsanız düzenlerim.

Usnegano,Hexenbier, Avidress Plus,Carni Speed bunlar ağır ürünler değil.

Programı şöyle yapın.
Her hafta 1 kez Gervit verin ,zaten haftada 1 öneriliyor sitesinde de.
Probiyotik de haftada 1 kez verilmeli ama entrobacta vitamin olduğu için gervit ve bt amin ile yakın vermemeye dikkat edin.
Hexenbieri Avidress Plus veya Carni Speed ile karıştırıp verebilirsiniz. Sadece Hexenbier yazmışsınız ya o kısma Hexenbier+Avidress plus veya Hexenbier+Carni Speed yazın. Ayda 1 kez bu karışımı verin. Avidress Plus+Carni Speed+Usnegano şeklindeki karışımı da ayda 1 verin. Aslında Usnegano,Hexenbier,Avidress Plus,Carni Speed bunlar ağır ürünler değil. Örneğin kuşunuzda solunumla ilgili bir hastalık hapşırma tıksırma vs görürseniz o haftada 2 kez usnegano verebilirsiniz.
Bugün gervit verdiniz veya probiyotik verdiniz diyelim,ertesi gün usnegano verebilirsiniz, avidress plus da verebilirsiniz. Mantığı anlayın ona göre bir program hazırlayın. Eğer kuşa ağır gelirse programı düzenlersiniz.

Son düzenleme:
Tamamdır programı buna göre güncelleyeceğim. Peki kuşa ağır gelirse nasıl anlarım

Hallerinde değişiklik olursa,haddinden fazla enerjik veya halsizlik,yoğun tüy dökme,iştah kayıpları vs olursa ki olacağını düşünmüyorum,anlarsınız zaten. Ben de aldığınız ürünlerin birçoğunu kullanıyorum kuşlarımda ve memnuniyetsizlik yaşamadım

Geri