Ele Alışmış Muhabbet Kuşu

Longahanks

Yeni Üye
Tecrübeli arkadaşlara bir sorum var.

Size alışmış, elinize gelen, kafesten çıkarttığınızda omzunuza konan, sizden yem yiyen bir muhabbet kuşunuz var diyelim. Kafes dışındaki zamanının yaklaşık ne kadarını sizinle geçirmesi normaldir?

Kuşunuzla ilgilenin ve onunla vakit geçirin deniyor hep. Kuş kafesten çıktı, bir yarım saat elinizden yem yedi oynadı, diyelim. Onunla daha fazla vakit geçirmek iyi midir yoksa biraz kendi haline bırakmak mı iyidir? Çünkü bir süre sonra kuş kafesine dönmek istiyor ya da ilgisi başka bir şeylere kayıyor. Sizinle ilişkisi açısından en doğru davranış nedir?

teşekkürler

Valla arkadaşım canı sıkılınca kendisi gider gezer takılır gelmek isteyince yine sana gelir yani, sana alışıksa eğitimi varsa hayvanı sürekli darlamanin anlamı yok

Valla arkadaşım canı sıkılınca kendisi gider gezer takılır gelmek isteyince yine sana gelir yani, sana alışıksa eğitimi varsa hayvanı sürekli darlamanin anlamı yok
Teşekkürler.
Yani ben de öyle düşünüyorum, ama mümkün olduğu kadar ilgi gösterin dendiği için tam bilemedim. Yani benimle vakit geçirmek istiyorsa zaten gelsin. Tabi ki ben evde değilken o zaman yalnız takılıyor mecburen.

Teşekkürler.
Yani ben de öyle düşünüyorum, ama mümkün olduğu kadar ilgi gösterin dendiği için tam bilemedim. Yani benimle vakit geçirmek istiyorsa zaten gelsin. Tabi ki ben evde değilken o zaman yalnız takılıyor mecburen.
Tek mı kuşunuz

Evet tek, erkek kuş.
Evin üst katında iki tane dişi var. Erkek olanı kendime alıştırıyorum. Ama ilerde dişilerden biriyle çiftleştirmeyi planlıyorum.

Geri