Eklem iltihabı, Kuruluk

Büşra meryem

Yeni Üye
image.jpg
image.jpg
Muhabbet kuşumu alalı 4 hafta oldu. 1,5 aylıktı aldığımızda. İkinci gün topallamaya başladı ve ishaldi. İncinmiştir belki dedim veterinere götürdüm. Yürüyemeyen kuşa kadın hiçbir şeyi yok bunun, geçer bir kaç güne dedi. İshal ilacı istedim verdi. Ben yine de Hirudoid forte jel aldım sabah akşam sürdüm.Kullandım ama ne ishali geçti ne de yürüyememesi. .Aynı zaman da tünekte de duramıyordu, tüneklerini çıkardım.Tırnakları uzundu aldığımızda tele takılmıştır dedim onu da çıkarttım.Birinci hafta bitiminde ekleminin üst kısmında ,bacağı oluyor galiba,şişme kızarıklık fark ettim. Yine veterinere gittik, eklem iltihabıdır, kırık yok, Yapabileceğimiz de bi şey yok diyip antibiyotik verdi. İki gün suyuna dediği şekilde kattım ama bu zamana kadar kuşum iyice zayıfladı. Tevafuk odur ki bu forumda kurulukla ilgili yazı okumuştum, baktım ki bahsedilen zayıflama ve kemiğinin dışarı çıkması benimkinde de var. Veterinerden fayda olmadığını görünce antibiyotiği kestim hemen, antifungal mikostatin aldım,Sabah akşam bir damla o zamandır kullanıyoruz. İştahı var, ishali de yok şu an ama kemiği aynı. Bacağına da fucidin krem sürüyordum ama sağ bacağında da aynı durum oluştu . Şu an tüneklerini taktım yemini de hem yukarı hem aşağıya koydum, ikisinden de yiyiyor ama sekerek gidiyor, tırmanmak ve tutunmak için gagasını kullanıyor. Antibiyotik zarar vermiştir diye vitamin aldım suyuna damlatıyorum. Daldarı almıştım kilo alması için hiç yüzüne bakmadı. Kafesinin tellerini 3 günde bir seyreltilmiş çamaşır suyuyla iç dış siliyorum. Suyunu sabah akşam değiştiriyorum. Veterinerlik fakültesi bulunduğum şehirde yeni açıldı henüz mezun bile vermedi ve çok uzak getiremiyorum. Çaresiz kaldım, ya teşhisi doğru image.jpg image.jpg diye de korkuyorum. Fotoğraflarını atsam yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 42
Benim kusumun sağ bacagini kullanamiyordu krem kullandim duzeldi tekrar aynisi oldu bu sefer fast jell kullandim 1 haftada kullanmaya basladi hafif topallik kaldi bu surecde sol bacagina hep kuvvet verdigi icin sol bacaginin alt tarafinda hem yara hem iltihap hem sislik olusmustu.Bu sefer de o bacagina fast jell surmeye basladim 4 5 gun oldu sisligi baya indi.İltihapli yer kabuk olmaya basladi yarasida kurudu.Birde kremi surerken dikkatli sur tuylerine cok bulasirsa onlari temizliyor ve ishal oluyor hemen.Benim konumda vardi okumani tavsiye ederim cok ugrastim ve asla ilac vermedim.Sadece sirkeli su yada vitaminli su icirdim.Birde kalamar kemigi cok ise yariyor.Sıkıldıkca kemiriyor.Suan kusum cok iyi su yarave kabuklar gectimi tamamdir.

Benim kusumun sağ bacagini kullanamiyordu krem kullandim duzeldi tekrar aynisi oldu bu sefer fast jell kullandim 1 haftada kullanmaya basladi hafif topallik kaldi bu surecde sol bacagina hep kuvvet verdigi icin sol bacaginin alt tarafinda hem yara hem iltihap hem sislik olusmustu.Bu sefer de o bacagina fast jell surmeye basladim 4 5 gun oldu sisligi baya indi.İltihapli yer kabuk olmaya basladi yarasida kurudu.Birde kremi surerken dikkatli sur tuylerine cok bulasirsa onlari temizliyor ve ishal oluyor hemen.Benim konumda vardi okumani tavsiye ederim cok ugrastim ve asla ilac vermedim.Sadece sirkeli su yada vitaminli su icirdim.Birde kalamar kemigi cok ise yariyor.Sıkıldıkca kemiriyor.Suan kusum cok iyi su yarave kabuklar gectimi tamamdir.
Teşekkürler, bunu bacağı için denerim inşAllah. Ama kuruluktan şüphelendiğim için ilaç kullanmak zorundayım ne yazık ki :(

Kuruluk hastalık diil,hastalık sonucu oluşan durumdur..şu an yeni aldığım kusumda salmonella bakterisi var ve kuruma mevcut:( tanısını da ayhan otcuoğlu koydu,sitede yer alıo kendileri,durumu bi kendisine anlatın cok cok basarılı biri,bana umut oldu..

Geri