Eşlerde kavga ve boş yumurta

MuayThai159

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar 1 yıldır beraber olan kuşlarım kur yaptıklarında birbirini kaşıyorlar felan ama genel olarak dişi erkeği dövüyor erkek karşılık verip kaçıyor dişi yemliğe inince erkek kur yapmaya başlıyor dişi yaklasınca dişi kur yapıyor erkek de ses seda yok 2 kuluçkada toplam 11 yumurta verdi ve hepsi boş erkek 3.5 yaşında dişi 1.5 sizce ne yapmam lazım çiftleştiklerine şahit olmadım dişi çiftleşmeden yumurtladığını düşünüyorum yardımcı olur musunuz

Ben de de ayni sorun var.birbirlerini kasiyorlar opusuyorlar ama bi r o kadar da dişi erkeği dövüyor. Ozellikle dişi kizistiktan sonra erkegi dövmeye basladi...

hocam ayırma yöntemini deneyin.

10 gün kadar ayırın. Kuşlara Selenyum ve amino asitler içeren Multi vitamin takviyesi yapın. Sonra birleştirin. İlk yumurtaya kadar vitamine devam edin. Sonra ilk yavru çıkana kadar vitamini kesin.

Hocam gene yumurta var buda boş cıkarsa ayırmayı düşünüyorum

@Selçuk YÜKSEL hocamın dediğine ek olarak kuşları farklı kafeslerde birbirlerini görecek şekilde ayırın kuşlarınızın 3 yada 4 gün tellere yapışmasına ve kemirmesine kanıpta birleştirmeyin. sorununuz inşAllah sorunuz çözülür

Kuşlar kaşınıyor öpüşüyor ama asla aynı anda kur yapmıyorlar hep biri baskın diğeri pısırık oluyor dişi ele omuza geliyor ama elini uzatınca saldırıyor dışarı cıkarıcak olsan direk atlar uykusu gelincede cok huysuz çiftleştiklerini düşünmüyorum dişi kızgınlıktan yapıyor tahminim

Selcuk hocam vitamin marka verir misiniz selenyum ve amino asit içeren

Geri