Eşek kuş :(

İhsansahbaz

Yeni Üye
Merhaba sevgili dostlar. Bu gece sizinle hüzünlü bir hikaye paylaşmak istiyorum. 6 yıl önce petshoptan annemin çok sevmesi üzerine bir hata yaptım ve evimize bir muhabbet kuşu satın aldım. (Hata diyorum çünkü birşey olduğunda insan ona kötülük yapmasa dahi hastalanınca vs kendini haliyle suçlu hissediyor.) Konuşması için ya da üretmek için almadık onu annem sever ona bakarız severiz onu diyee aldık. Ama tek koşul bence yaramaz bir erkek olmalıydı. Sarı- yeşil tüyleriyle gözleri simsiyah cin gibi minicik bir yavru :)Gelir gelmez korku heyecanla karışık halleri tertemiz tüyleri minnacık ayakları tatlı ötüşüyle evin neşesi oluverdi. :)Arada bir parmağımızı uzatınca hafiften ısırır ama kıyamazdı acıtmaya (hala da öyle ya) ben de bazen şakayla gagasına dokunup tepki olarak eşşek kuş derdim :). Amcamın kızı bizde kalıyor bir dönem ben evin salonunda yatıyorum o kadar ilgi gösterip sevmişiz ki hayvancağızı 1 haftayı belki geçmiş geleli kafesinde oyuncaklarla oynarken ben uyumak ve uyanmak arası bir sabah bize teşekkür edişi' eşşek kuş ' bir de bir iki konuşmasıyla uyanıyorum. Lan bu kuşcagız konuşuyor daha kaç gün oldu ki geleli :). Evdekilerle paylaşıyorum bu olayı ve günden güne yeni kelimeler ev içinde şirinlikler vs. Yıllar yıllar geçiyor hastalanıyor dünyamız yıkılıyor doğru veterinere antibiyotik ve vitamin işlem tamam 1 hafta sonra herşey eskisi gibi elimizden geldiğince mutlu etmeye çalışıyor ona oyuncaklar alıyoruz sağlıklı beslemeye çalışıp bakımına dikkat etmeye çalışıyoruz. Birkaç kez daha hastalanıyor ama uzun sürmüyor tabi basit üşütme diyelim sulu dışkılama yemek yiyememe falan en sevdiği şarkı mini mini bir kuş konmuştu şarkısına çıtçıtlamalarıyla eşlik ederek hepsinin üstesinden geliyoruz taa ki düne kadar.. Kardeşim evden çalışırken her sabah olduğu gibi kafesinden evin içine bırakıyor. Kardeşimin Çalıştığı masanın altına giriyor bir anda aşagıda ötüp uçmaya çalışıyor sağa sola çarpıp en sonunda masanın altından kurtuluyor. Kardeşimin anlattığı Bu.Sonrasında hiçbirşey eskisi gibi olmadı. Kocaman korkmuş siyah gözler, Bilincsiz kafa sallamaları ve beraberinde bazen aşagı uzun uzun bakışlar ve bir korku krizi önce kafayı uzatıp birşey gözler gibi bakmak, sanki yukarıdan birşey saldıracakmış gibi yere kapanış ve çırpınıp kanat çırpma. Sonuç :Veterinerden alınan beyaz antibiyotik sarı vitamin, ballı su. Bu gece 2.gecemiz. Tam karşımda kafesindesin. Biz seni çok seviyoruz sen de bizi çok sevdin biliyoruz. Umarım düzelirsin be eşek kuş adın belki bu değil ama zaten ne önemi var ki adından ziyade anlamın büyük bizim için 6 senedir bu evin evladısın sen.Yaramaz olursun diye düşündüm ama sen bize kıyamadın yıllarca biz de sana kıyamadık sen zeki ama uysal bir çocuk olmayı seçtin.Tanrı seni yeniden bize bizi de sana bağışlar umarım.Bu bekleyiş hiç hoş değil...

Geri