Eş Tutturma

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Byyec
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Byyec

Yeni Üye
Merhaba forumdaşlar. Erkek kuşum 7 aylık ele alışkın 7-8 kelime konuşuyor. Bir arkadaştan resimdeki dişiyi aldım. Yanına koydum bizim erkek sürekli kaçtı aynı gün ayrı kafese alıp asıl kafeste yuvalık takılı erkek, yeni kafeste dişi olacak şekilde yan yana koydum ve 6 gün sessiz bir odada durdular. Tekrar birleştirdim 3 gündür ama benim erkek yine tedirgin köşe kapmaca oynuyor, sürekli kaçıyor dişiden. Mamalarını veriyorum. Derdim tabi hemen yumurtlamaları çiftleşmeleri değil ama eş tutmamaları canımı sıkıyor. Az önce ilk defa dışarı saldım ikisini de. Dişi erkeğin yanına uçuyor bizimki sürekli kaçıyor ondan. Dişi istekli aslında gaga vuruyor saldırma amaçlı değil ama bizimkisi iyice kaçıyor gagayı yiyince. Dişi salma kafesten gelme bizimki abimin kuşlarının yavrusu yemem düştüğünden beri bizde.

Ne tavsiye edersiniz? Dişilerin erkeği öldürme gibi durumları okudum ama öyle kavgaları yok. Erkek sürekli tedirgin sadece. Kaçıyor. Yarısı kadar olan dişiden.

Evcil kuslarin genel sorunu bu. Daha önce kuş görmeyip insanlarin içinde büyüyünce yanina gelen kuşlara alişamiyolar. Tabi hepsi böyle olacak diye bi durum yok. Erkek kuş küçük daha. Zaman gösterir olacağı. Kavga yoksa yanyana kalsinlar derim

Geri