Eş seçimi hk.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Omeronur
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Omeronur

Meraklı Üye
Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Yanlış yer ise kusura bakmayın.
Merhaba arkadaşlar,
Erkek olduğunu düşündüğüm kuşuma kesin cinsiyetine göre eş almayı planlıyorum fakat eş için doğru zamanda mı bilmiyorum. Elimden geldiğince ilgileniyorum fakat ona başka bir kuşun verdiği mutluluğu veremeyeceğime karar verdim. Omzuma konuyor, oynuyor, elimden yem yiyor, elime geliyor, ısırmıyor ( uyku zamanları hariç :) ). Ama başını kaşıtmıyor, kendine dokundurtmuyor. Bana daha da çok alışması için zaman tanıyıp sonra mı eş almalıyım, yoksa şimdi alabilir miyim? Kuşum 4.5-5 aylık. Kafesi 2. bir kuş için yeterince geniş. Fikirlerinizi bekliyorum.
whatsapp-image-2020-07-20-at-21-19-23-2-jpeg.8915
whatsapp-image-2020-07-20-at-21-19-23-1-jpeg.8916

Henüz erken, sağlıklı olan eşleme 1 yaşlarında geldiğinde yapılmalıdır. Hem sağlıklı kuluçka hemde verim açısından 1 yaşı dolduran kuşların verimi daha doğru olandır.
yani yanına 1 dişi kuş almam sakıncalı mı olur? çiftleştirmek, üretmek vs. önemli değil, sadece yanına bir arkadaşı olsun istiyorum

yani yanına 1 dişi kuş almam sakıncalı mı olur? çiftleştirmek, üretmek vs. önemli değil, sadece yanına bir arkadaşı olsun istiyorum
Alabilirsin bence ama amacın çiftleştirmek ise 1 yaşını bekle kuşu götürsende Kendi seçmez sanırım şuan daha küçük yanına güzel bir kuş al hem küçüklükten itibaren yanında olması iyi oluyor

Alabilirsin bence ama amacın çiftleştirmek ise 1 yaşını bekle kuşu götürsende Kendi seçmez sanırım şuan daha küçük yanına güzel bir kuş al hem küçüklükten itibaren yanında olması iyi oluyor
yok kesinlikle çiftleştirmek değil, ha kendi doğaları gereği çiftleşirler yavruları olur o zaman bilemem ama özel bir çaba sarf etmem çiftleştirmek için. sadece hem arkadaş olsun, hem eş olsun ileride o amaçla 1 dişi kuş almak istiyorum. bir tanıdığımın dişi kuşu var 4-5 gün birlikte kaldılar, benimki deli oluyor yanından ayrılmıyor ama o insanlara çok alışkın olduğundan pek yüz vermiyordu.

sonuç olarak yanına 2-3 aylık güzel bir dişi alıp koyabilirim yani değil mi?

yok kesinlikle çiftleştirmek değil, ha kendi doğaları gereği çiftleşirler yavruları olur o zaman bilemem ama özel bir çaba sarf etmem çiftleştirmek için. sadece hem arkadaş olsun, hem eş olsun ileride o amaçla 1 dişi kuş almak istiyorum. bir tanıdığımın dişi kuşu var 4-5 gün birlikte kaldılar, benimki deli oluyor yanından ayrılmıyor ama o insanlara çok alışkın olduğundan pek yüz vermiyordu.

sonuç olarak yanına 2-3 aylık güzel bir dişi alıp koyabilirim yani değil mi?
2 aylık küçük olur sonuçta senin ki 5 aylık falan 3 4 aylık iyi olur zaten sen 1 yaşından sonra yavrularını istesen de istemesen de kızışınca çiftleşecekler

Geri