Eş olur mu ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Umut2929
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Umut2929

Meraklı Üye
Arkadaşlar dün bi baslik actim ama yeterince tatmin olamadim bilgisi olan arkdaslar yardimci olabilirmi lutfen ?
Limon(erkek) ve fistik(disi) ikiside 2-3 aylik yavrular ayni ureticiden ama farkli annea-babadan salmada kisa bi sure vakit gecirmislar ben almadan once limonu aldim dun de fistik gelsi eve ayni kafese koydum ilk baslarda birbilerini kasidirlar opusur gbi yaptilar sonrasinsa kucuk kucuk deyim yerindeyse it dalasi gbi tartisiolar ama yaralayiici bi durum yok.
Sorularim
1- yavru iken eş tutma ihtimalleri yuksek deniyo suanda kucuk kucuk dalasmalari normal mi kafeste hakimiyet kurmak icin yapio olabilirler mi ?
2- bu kucuk dalasmalae devam ederse disiyi degistirmem gerekir mi ?

Dunku foto bu arkdaslar

Ekli dosyalar

• 20170503_171230.jpg
    20170503_171230.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 10
Küçük küçük dalaşlar olacaktır. İmkanın varsa kafesleri ayır yanyana tut bir süre seslerini duysunlar görsünler birbirlerini. Yaralamadıkça bir sıkıntı yok bu kavgada. Eş de tutarlar şu an küçükler zaten merak etme :D

Suanda tunekte duruyolar az once saldim ikiside deli gbi ucustu evin icinse erkek daha once kafesinde olan zile hic dokunmamisti dunden beri ara sira zile vuruyor ;) ama genel olarak cok az kavga ediyolar eş olmalarini cok istiyorum ilk cift kusum hatta beslediyim ilk kuşlar :)

Çift olurlar hiç merak etme :D daha yavrular zaten dediğin gibi alışmaları kolay olur. Bir yerlerini yaralamadıkça ufak didişmeler normaldir, maşallah çok şirinler :D

Geri