Eş oldularmı acaba

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan seda1234
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

seda1234

Meraklı Üye
Slm arkadaşlar lütfen yardım edin benim erkek kuşum var yanına dişi aldım yaklaşık 20 gün oldu annaştılarmı bilmiyorum Erkek kur yapıyodu şimdi yapmıyo Yanyana durmuyolar sürekli ötüyolar Ve dişi yanına gıttıgınde erkek kaçıyo benim kuş 8 aylık aldığım kuş 9 veya 10 aylık nolur yardım edin bilgı verin bana

Bu şekilde birşey anlaşılmaz. Zaman zaman erkeğin dişiye yem kustuğunu görüyormusunuz? yada birbirlerini kaşıdıklarını? onun dışında birbirleri ile ilgilendiklerini? Bu bahsettiklerim varsa da eş oldular anlamına gelmeyebilir. İyi anlaşıyorlar yani doğru yoldalar demektir. Fakat tahmin ettiğime göre kuşlarınızın biraz daha zamana ihtiyacı var. Fazla müdahalede bulunmayıp, kendi hallerine bırakıp Sabredeceksiniz

20 gün kısa bir süre. Onlara zaman tanımalısınız. Kafeslerinde yaşamsal ihtiyaçları haricinde başka hiçbir şey bulundurmayın. Birbirlerine alışmaya başladıklarını gözlemlediğinizde, tek tünek bırakın.

Yok kaşımıyolar yem kusmasınıda görmedim ama öpüşüyolar ve kavga etmiyolar şimdi ayırdım iki kafes koydum bişey olurmu. Kuşları güverdigimde ikiside beraber uçuyor. Ve ayırdıgımda bir birlerini arıyor şimdi benim napmam lazım bilgi verirmisiniz ben bide. Yuva taktım erkek gırıyo dişininde gırdını gördüm

Bu şekilde birşey anlaşılmaz. Zaman zaman erkeğin dişiye yem kustuğunu görüyormusunuz? yada birbirlerini kaşıdıklarını? onun dışında birbirleri ile ilgilendiklerini? Bu bahsettiklerim varsa da eş oldular anlamına gelmeyebilir. İyi anlaşıyorlar yani doğru yoldalar demektir. Fakat tahmin ettiğime göre kuşlarınızın biraz daha zamana ihtiyacı var. Fazla müdahalede bulunmayıp, kendi hallerine bırakıp Sabredeceksiniz
Bakarmısınız yazdıgıma aşşada

Sl
20 gün kısa bir süre. Onlara zaman tanımalısınız. Kafeslerinde yaşamsal ihtiyaçları haricinde başka hiçbir şey bulundurmayın. Birbirlerine alışmaya başladıklarını gözlemlediğinizde, tek tünek bırakın.
m
20 gün kısa bir süre. Onlara zaman tanımalısınız. Kafeslerinde yaşamsal ihtiyaçları haricinde başka hiçbir şey bulundurmayın. Birbirlerine alışmaya başladıklarını gözlemlediğinizde, tek tünek bırakın.[/QUOTE evet devamlı öyleler kavga etmıyolar ama devamlı ötüşüyolar neden acaba birde benim kuşla dişinin arasında 1 veya 2 ay vay bunda bir sorun olurmu sizce eş olurlarmı yani dişi büyük

Lütfen yani :) 20 günde olcağını sanmıyorum birbirlerine alışma sürecindelerdir tahminen fakat başka bir konuya da yazdım buraya da yazim
birşey sormak istiyorum amacım polemik yaratmak değil fakat sözüm sadece size de değil genel olarak aslında.Diyelim çiftleşti yumurtladı anne yavruya pek ilgi göstermedi ki bu durumlar olabiliyor şırınga yardımı ile besleniyor yeri gelicek yemek borusuna mama vermeniz gerekicek bunu yapabilcek misiniz ? Yemek borusu yerine solunuma verdiğiniz an vay haline ! Boğulma riskide var ve anında ölür sonuçta can yani.Bu konularla ilgili üretimhanesi olan kişilerle görüşüp ona göre bir yol izlerseniz daha doğru olur diye düşünüyorum.Bu işler gerçekten kolay değil ben kendim de o potansiyeli göremediğim için çift kuşumu üretimhanesi olan birisine verdim yanlış anlamayın lütfen sonuçta can ve bilinçsiz yaklaşmamak gerekir

şimdi bekleyeceksiniz sabredeceksiniz öyle şıp diye olacak şey değil. alel acele ayırma yapmışsınız. onlara biraz vakit vereceksiniz belki 1 hafta belki 1 ay belki 5 ay. bu işin altın kuralı sabırdır.
teşekkür ederim birleştırdim bekleyecez artık şimdi dişi bir ay büyük sorun olmaz demi

Sorun olmaz. Ama siz sürekli böyle müdahale ederseniz de yavruları olmaz. Kendi hallerine bırakacaksınız

Sorun olmaz. Ama siz sürekli böyle müdahale ederseniz de yavruları olmaz. Kendi hallerine bırakacaksınız
Çok çok teşekkür. Ederim gine onları takip ederken dişinin azına yek kustunu gördüm heralde anlaştılar sanırım öpüşüyolar ve tan yanlar ilgilendiniz için teşekkürler

Geri