EŞ SEÇME SORUNUNA ÇÖZÜM ÖNERİSİ

Selçuk YÜKSEL

Onursal Üye
Arkadaşlar bilindiği üzere eş seçimi genelde dişilerde görülür. Her erkeği beğenmezler. Bu sorunu yenmenin en temel yolu Erkek kuşun kızgınlaşmasını beklemek ve erkeğin sahiplenmiş olduğu kafese ( öyleki kuş tüneğe tellere vs kur yapacak seviyede olmalı ) dişiyi atmaktır. Bu yöntem bu sorunu %90 halledecektir. Eğer dişi buna rağmen inatçı davranıyorsa. Probiyotikli su yapıp erkeğin tüylerine fısfıs yardımıyla sıkın. 6 saat bekleyip dişiyi tekrar yanına atın 👍

Son düzenleme:
Bizim oğlan kur yapar dişinin peşinde dolanır kaşır onu hatta dişi kuş da bazen coşar ama sonra erkeği kovalar bu neden olur acaba hocam? Çifleşme olmadı hiç gördüğüm kadarıyla. Dişi kuş küçücük,erkek kuş iri ama bizim dişi adamı yer 🤣 oğlana fena girişiyor pes etmiyor inatçı.

Bizim oğlan kur yapar dişinin peşinde dolanır kaşır onu hatta dişi kuş da bazen coşar ama sonra erkeği kovalar bu neden olur acaba hocam? Çifleşme olmadı hiç gördüğüm kadarıyla. Dişi kuş küçücük,erkek kuş iri ama bizim dişi adamı yer 🤣 oğlana fena girişiyor pes etmiyor inatçı.
Bunun sebebi erkeği yeterince alfa bulmaması. Dişi hayvanlar ( hatta insanlar bile ) alfa erkek seçerler. Bu ileriki popülasyonun güçlü olmasını sağlar. Sizin minnak da erkeği yeterince alfa bulmamış. Ayrıca eş seçmede mikro biyatanın da etkisi var ilginç bir şekilde. Mikrobiyata çeşitliliği, canlıların sağlıklı yaşam sürmesi için tahmin edildiğinden çok daha fazla etkilidir. Dişiler eş seçerken kendi microbiyatalarında eksik olan micro organizmaları taşıyan erkekleri de seçme eğilimindedir. Buda ileriki popülasyonun hem güçlü hemde sağlıklı olmasına yarar. Probiyotikli su önerim bu sebepledir.

Mesela erkeğin dişiye yem kusması sadece onu beslemesi anlamına gelmez. Çok daha büyük önemi vardır. Bir nevi dişiyi aşılar ! Kendi geliştirdiği bağışıklığı dişiye aktarır ve dişi de yavrulara aktarır. Bu popülasyonun devamı için önemlidir. Dişiler tercihlerini bunları gözeterek yaparlar. Olay karmaşıktır gerçekten.

Bizim dişi kuşta gözlemlediğim ve açıkçası rahatsız olduğum bir hareketi var. Bizim kuş mâşâallâh beni ısırmaz,öperim severim onu. Ama kuş bazen kusacak gibi hareket yapıyor ama hani çok yemek yersin ağzına gelir ya öyle yutkunuyor ama kusmuyor genel olarak. Dolayısı ile ben de fazla sevemiyorum onu kusma hareketi yapıyor diye. Serbest bırakınca düzeliyor o hareketi yapmıyor. Bilmiyorum niye..

Yeni yoruma cevabım⤵️
Bizim erkek kuş iri aslında alfa değil mi 🤣 Kuyruk cüsse falan papağan gibi 🤣
Dişi de parmak kadar yeşil renkli olanlardan.
Probiyotikli su ile banyosunu da yapıyor aslında ama 😄

Son düzenleme:
Bizim erkek yem kusmaya çalışır dişi de ağzını açar ama yem veremiyor gibi geliyor bana,aktaramıyor gibi.🤣

Bizim dişi kuşta gözlemlediğim ve açıkçası rahatsız olduğum bir hareketi var. Bizim kuş mâşâallâh beni ısırmaz,öperim severim onu. Ama kuş bazen kusacak gibi hareket yapıyor ama hani çok yemek yersin ağzına gelir ya öyle yutkunuyor ama kusmuyor genel olarak. Dolayısı ile ben de fazla sevemiyorum onu kusma hareketi yapıyor diye. Serbest bırakınca düzeliyor o hareketi yapmıyor. Bilmiyorum niye..

Yeni yoruma cevabım⤵️
Bizim erkek kuş iri aslında alfa değil mi 🤣 Kuyruk cüsse falan papağan gibi 🤣
Dişi de parmak kadar yeşil renkli olanlardan.
Probiyotikli su ile banyosunu da yapıyor aslında ama 😄
Madem öyle sal gitsin o dişiyi :) Ne tatminsiz bir gudubetmiş :)

Geri