duvara çarptı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Juicy M
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Juicy M

Yeni Üye
Dün kafese baktığımda erkek kuşu göremedim , yuvalığa girmiş ve köşeye pusmuş elime aldığımda çok korktuğu belliydi bende kafesin üstüne bıraktım kendine gelsin diye bir anda uçmaya başladı ve 2 kere duvara çarptı bende hemen tutup kafese attım kafes içinde uçmaya çalışıyormuş gibi yaptı elime alıp baktım ve izledim kanadında problem yok gibiydi dişi erkeğe saldırıyor gibime geldi bende diğer erkeği dişinin yanına aldım (diğer erkek dişiyle aynı kiloda benim erkek kuşum biraz zayıf ve yaşlı) gece de ben yattıktan sonra çırpınmış şu an işteyim aklım evde sizce birşey olmuş mudur ?yoksa sadece korkmuş mudur ?

Hocam benim show jumbo yavrum da son sürat cama çarpmıştı. O cüsse ve o hızla çarptı yani. Hatta o kadar hızlı çarptı ki yere ters düştü. Elime aldım yürürken titriyordu felç geçirmiş gibi oldu çok üzülmüştüm. o gün dışarı hiç salmadım bir şey de olmadı çok şükür. Bence anlattığınıza göre sizin kuşa da bir şey olmaz inşallah :)

713a637e7e7a3c1f157b48c32ee8455b.jpg
ayağının üstüne basamıyormuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

çok geçmiş olsun üzücü bir durum. bence en kısa zamanda veterinere götürülmeli. ayağında kırık var sanki.

çok geçmiş olsun üzücü bir durum. bence en kısa zamanda veterinere götürülmeli. ayağında kırık var sanki.
şimdi aradım veterineri 7de kapatıyorlarmış bende 7 de eve gidiyorum vitamin takviyesi yapıp yemi ve suyu kafesin dibine koyun tünekleri söküp kuşu yormayın yazıyor internette ama kırık varsa sıkıntı olabilir sanırım ben ne yapacam yahu kafayı yemek üzereyim şu an

Ayağında bir sorun olduğu kesin, başka biri veterinere götüremez mi?

öncelikle sakin olun. dedikleri gibi yemi ve suyu kafes tabanına koyun öncelikle. ele vs almaya çalışmayın. tünekleri sökün kafes tabanında dinlensin hayvan. sizden hariç götürecek biri varsa hemen götürsün veteriner en doğru olanı söyler ve yapar.

e3bf0a534da95d8e2ff8ef1799be6195.jpg

İşten çıkıp eve gelmeden vitamin vb aldım belki iyi olur diye sonra halsizliği dikkatimi çekti üst kat komşumuz (çok iyi bir insan) veteriner tanıdığı olduğunu söylemişti bir ara ona söyledim bu saatte beni kliniğe götürdü veteriner ablamız ayağının incindiğini ve depresyona girdiğini söyledi şu a evimizdeyiz biraz kafa dinlemesi için rahat bıraktık kuşumuzu , üst kat komşumuzdan Allah razı olsun [emoji4]

benim salak oğlum iniş takımlarını açamayınca halıya kıç üstü düştü, sonrada cik cik dedi, tekrar havalandı, ayağındaki incinme geçer , başka sıkıntısı yok gibi

e3bf0a534da95d8e2ff8ef1799be6195.jpg

İşten çıkıp eve gelmeden vitamin vb aldım belki iyi olur diye sonra halsizliği dikkatimi çekti üst kat komşumuz (çok iyi bir insan) veteriner tanıdığı olduğunu söylemişti bir ara ona söyledim bu saatte beni kliniğe götürdü veteriner ablamız ayağının incindiğini ve depresyona girdiğini söyledi şu a evimizdeyiz biraz kafa dinlemesi için rahat bıraktık kuşumuzu , üst kat komşumuzdan Allah razı olsun [emoji4]

Ayağında kırık yoksa korkmayın geçer ama bir müddet protein bol besinler verin iyileşmesi acısından ıyi olur

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeme ilgisi olmasi çok iyi. Geçmiş olsun kısa zamanda düzelir inşallah

Geri