Dondurulmuş mama kullanabilir miyim?

ersingenc

Yeni Üye
Herkese merhaba.

Bir çift muhabbet kuşum var. İyi geçiniyorlar. Öpüşme, kaşıma yem kusma var ancak çiftleşme yok. Yumurta, havuç ve cede marka mamayı nijer tohumu ile karıştırıp buzluğa atıyorum. 2 Günde bir çıkarıp veriyorum. Hergün uğraşmamak için bu yöntemi seçtim.

Özellikle dişi kuşum yiyor ama yaptığım şeyin doğru olup olmadığını bilmiyorum.

Fikrinizi paylaşır mısınız?

264e2313-4881-4a5b-bffc-dc68f900f790.jpg

Mamayı günlük hazırlaması çok zahmetli. Ayrıca azar azar koysam da hepsini yiyemiyorlar, artıyor ve boşa gidiyor. Bu yüzden 1 aylık hazırlayıp derin dondurucuya atıyorum ve haftada 2 kez ihtiyacım kadarını çıkarıp veriyorum. Ama ne derece doğru yada sağlıklı onu bilemiyorum. Fikirlerinizi paylaşır mısınız?

çiftleşme aşamasında olduklarından hergün mama verilmesinin zararı olmadığını hatta daha çok faydası olduğunu üreticilerden öğrenmiştim. fakat onlar üretici olduklarından bir çok kuş için mama hazırlıyorlar. bendeki 1 çift kuş için zahmetli oluyor işte

Merhaba.İnstagramda tüm sorularımı yanıtlayan,bana hep yardım eden ablam var ona sordum.
1 aylık mamayı hazırlayı buzluga atarsaniz ne besin degeri kalır,ne faydası.Vermeseniz daha iyi.Her gun mama verilmez tuketecegi seyleri ayrı ayrı yedirmek daha dogru ve taze taze.👍🙏

sizden rica etsem bir de şöyle sorsanız; taze haşlanmış rendelenmiş yumurta, havuç, pancar ve cede marka mamayı karıştırıp anında derindondurucuya ufak paketler halinde atsak, 2-3 günde bir vermek üzere buzdolabından çıkarıp açıldıktan sonra kuşlara versek yararı olur mu acaba? tşk

sizden rica etsem bir de şöyle sorsanız; taze haşlanmış rendelenmiş yumurta, havuç, pancar ve cede marka mamayı karıştırıp anında derindondurucuya ufak paketler halinde atsak, 2-3 günde bir vermek üzere buzdolabından çıkarıp açıldıktan sonra kuşlara versek yararı olur mu acaba? tşk
Yararı olmaz.Dün de soyledim buzdolabi önermiyoruz.Yumurta haslandiktan sonra dışarı ortamda 3-4 saat açıkta kalsa bakteri uretmeye baslar.Velevki buzdolabına koyduk diyelim en fazla 8 saat.Ardindsn sagliksiz olur ki her gun kuşlara yumurtsli mama da verilmez.Kursagi tahriş eder.Haftada 1 verilebilir.Mama yapilacak da taze taze o gün tüketeceği kadar.ASLA AMA ASLA BUZDOLABINDA SAKLANMAZ.HER GÜN VERİLMEZ.

Ben anlatamıyorum sanırım. Ne yumurtayı ne de diğer malzemeleri açıkta bekletmiyorum. Mamayı hazırladıktan sonra derin dondurucuya atıyorum ve 10 dakika içinde donuyor zaten. Sonrasında ihtiyacım kadar olanı alıyorum çözünmesini bekliyor ve öyle veriyorum.

Ben anlatamıyorum sanırım. Ne yumurtayı ne de diğer malzemeleri açıkta bekletmiyorum. Mamayı hazırladıktan sonra derin dondurucuya atıyorum ve 10 dakika içinde donuyor zaten. Sonrasında ihtiyacım kadar olanı alıyorum çözünmesini bekliyor ve öyle veriyorum.
Ben önermiyorum.En iyisi taze taze,yiyebilecegi kadar vermek,ve dedigimiz gibi mamayi her gun vermeyiniz.

Haftada 1 verilebilir.Derindondurucuda 2,3 gün kalmasın.veya 10 dakika sonra aldınız diyelim onu kaç gun bekleteceksiniz?ve ya hemen mi vereceksiniz?hemen verecekseniz taze taze verin,bekletmeye gerek yok

Geri