Diskida sindirilmemis yem

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Tgb34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Tgb34

Yeni Üye
Merhabalar. Mubabbet kusum üşütmüş bugun veterinere gittik aviastim verdi. Fakat sabah diskisinda sindirilmemis yem gordum. Hekime soyledigimde arada olabilir normal dedi fakat benim icime sinmedi. Kus tuyde bu arada. Tuy döneminde karin agrisi olabilir denmisti burda actigim baska bir konuda. Acaba karni agridigi icin mi boyle oldu. Birde sabah diskisi biraz suluydu. Iki diski ornegininde fotoğrafını atıyorum. Endiseleniyorum. Kusuma bi sey olmasindan korkuyorum.

Ekli dosyalar

• 1509374794833441516215.jpg
    1509374794833441516215.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 97
Bu da dun geceden sabaha kadar ki diskisi veteriner biraz sulu bir sey degil dedi bu diski icinde ama icim rahat etmedi yani

Ekli dosyalar

• 20171030_095920.jpg
    20171030_095920.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 93
Kardeşim geçmiş olsun...elma sirkesi bul doğal olursa daha iyi... günlük 8-10 damla damlat suluguna..12 saatte bir sulugu çamaşır suyu ile yika ve yine bu karışımı yap...ayrica kafesin tüm aparatlarını iki günde bir Domestos ile yika ve durula

Kardeşim geçmiş olsun...elma sirkesi bul doğal olursa daha iyi... günlük 8-10 damla damlat suluguna..12 saatte bir sulugu çamaşır suyu ile yika ve yine bu karışımı yap...ayrica kafesin tüm aparatlarını iki günde bir Domestos ile yika ve durula
Temizligi yapiyorum. Ama su an hekim aviastim verdi suyuna onu katiyorum elma sirkesi katamam ki bu durumda ne yapmaliyim ayri ayri mi versem

Hayvan nefes alıp verirken kuyruk inip kalkıyor mu...aviastim solunum yolları ile ilgili bir ilaçtır

Kardeşim aviastim hafif bir ilaçtır, önce veteriner in söylediği gün kadar ve ölçekte kullan...tahmini kullanım süresi 8-10 gün kadardır.. aviastim dan randıman alamazsan yani ishal devam ederse,, üşütme durumu için AMOKLAVİN BİD 400/57 adli bir antibiyotik var onu mutlaka kullan...benim kuşum üst solunum enfeksiyon u kapti usutmeden dolayı,,, veteriner bu ilacı verdi..h
t
tps://www.google.com.tr/search?q=amoklavin+bid+400&client=ms-android-om-lge&hl=tr-TR&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwipypSw_pjXAhXmYZoKHZcACF8Q_AUIEigB&biw=360&bih=519

Bu sitede resmi var..Ancak reçete ile satılan bir ilaçtır... üşütme ile oluşan tüm herşeyi geçiriyor ishal de dahil....Ancak bu ilaç sonrası mutlaka Probiyotik kullan..

Hayvan nefes alıp verirken kuyruk inip kalkıyor mu...aviastim solunum yolları ile ilgili bir ilaçtır
Evet nefes alip verirken kuyrugu asagi yukari atiyordu o sebebten verdi 5 gun kullanicam aviastimi. Ama su diskidaki yem olayi kafama takiliyor. Gunduzleri evde olmuyorum haftanin 3 gunu aklim hep bizim mubiste kaliyo. Ondan baska kimsem yok :( ama aviastimdan sonra dediginizi kullanicam insallah gerek kalmazda gecer

Kuşu elinize aldığınızda göğüs kemiği sert bir şekilde elinize geliyormu??? göğüs kısmındaki deride belirgin bir morarma var mi

Arada bir olur ne demek ya. O nasıl bir veterinermiş öyle. Sağlıklı kuşta asla olmaz. Cocsidioz ihtimaline karşı tetra mezatin kullanın 5 gün çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar. 3. Gün düzelme olmazsa yazın. Aviastım boşa kürek çekme olur. Ah veterinerler ahhh..

Selçuk arkadaşın dediği doğru, dün otobüste yorum atarken farkedemedim , dışkıda yem olması ciddi sikinti... Benim onerdigim ilaç yalnızca üşütme ve ishal ile alakalı, eğer dışkıda yem varsa tetra mezatin yada baytril 2.5....kusu iki saatte bir kontrol et..

Kuş kumu kullanıyor musunuz? Hemen aklınıza kötü birşey getırmeyın. benımde kuşum haftalarca sındıremedı yemi. buraya yazdıgımda korkuttular benı. Ama durum öyle değil işte.. Ben o yukarda yazılanların hiç birini yapmadım. Maşallahı var kuşumun gayet sağlıklı. Kuş kumu?

Yalnız kuş usutmus hocam,, teşhis belli,,,senin dediğin olay gündelik rutin yaşayan hastalık gecirmeyen kuş için geçerli olabilir... veteriner Zaten teşhis etmiş hasta diye

Kuşu elinize aldığınızda göğüs kemiği sert bir şekilde elinize geliyormu??? göğüs kısmındaki deride belirgin bir morarma var mi
Hayir gelmiyo ama kurumadan bende suphelendim istanbulda bunun testini yapan bir veteriner varmis randevu alip oraya gidicem

Arada bir olur ne demek ya. O nasıl bir veterinermiş öyle. Sağlıklı kuşta asla olmaz. Cocsidioz ihtimaline karşı tetra mezatin kullanın 5 gün çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar. 3. Gün düzelme olmazsa yazın. Aviastım boşa kürek çekme olur. Ah veterinerler ahhh..
Sormayın selcuk bey ya kustan anlayan veteriner bulmak cok zor

Kuş kumu kullanıyor musunuz? Hemen aklınıza kötü birşey getırmeyın. benımde kuşum haftalarca sındıremedı yemi. buraya yazdıgımda korkuttular benı. Ama durum öyle değil işte.. Ben o yukarda yazılanların hiç birini yapmadım. Maşallahı var kuşumun gayet sağlıklı. Kuş kumu?
Evet kus kumu kullaniyorum ayrica kafesinde kalamar kemigide var. Iyice halsiz dusmesinden endiseleniyorm diskida sindirilmemis yemi gorunce zaten üşütmüş

Hocam bu kuruma icin mi hemen baslamak istiyorum tedavisine kontrol ettigimde kemigi sivri bi sekilde hissettim

Geri