Dişiyi hala erkek besliyor

Umut Can Çil

Paylaşımcı Üye
Merhaba pazar günü dişi kuş aldım. Dişiyi takip ediyorum 3 aylık hiç yemlikten yemiyor. Erkek 3 kat yiyor ve dişiyi besliyor. Dişi canı isterse yere iniyor yerde varsa yem yerden yiyor. O halde ben de yere yem dökeyim dedim yine tüm yemleri erkek yedi. Dişi yemliği bilmesi gerekiyor çünkü elimi soktuğumda benden kaçarken yemliğe gidiyor ama sanırım yemliği tünek olarak görüyor. not akıllı yemlik var sadece kafeste ve iki suluk var

Açıkçası erkek besliyorsa zaten aç kalmıyordur aç kalsa illaki yer. Yememesi bundan kaynaklı olabilir

3 aylık çok küçük daha. 8-9 aylık olduğunda çifleşmeye hazır durumda oluyorlar

biliyorum küçük olduğunu zarar vermediğini anlatmaya çalıştım. erkek zarar görür diye korkuyorum aşırı yiyor
Merak etmeyin zarar görmez. Yavrusunu besliyormuş gibi düşünün. Benim dişi kuş yavruları besliyor 2-3 günde bir 2 yemlik bitiriyor tek başına :)

Merak etmeyin zarar görmez. Yavrusunu besliyormuş gibi düşünün. Benim dişi kuş yavruları besliyor 2-3 günde bir 2 yemlik bitiriyor tek başına :)
şu anda iyi anlaşmaları büyüdüğünde de iyi anlaşacaklarının habercisi olabilir mi mesela dişi acıktığında ciyak ciyak bağırıyor erkek hemen yemliğe gidiyor yerken bağırmalar devam ediyor sonra dişinin yanına gidip kusuyor

şu anda iyi anlaşmaları büyüdüğünde de iyi anlaşacaklarının habercisi olabilir mi mesela dişi acıktığında ciyak ciyak bağırıyor erkek hemen yemliğe gidiyor yerken bağırmalar devam ediyor sonra dişinin yanına gidip kusuyor
Dediğiniz gibi olabilir yani kavga yoksa problem yoktur diye düşünüyorum

Geri