Dişinin isteksizliği uf

Onur Demir

Meraklı Üye
F19AA386-46B4-4AFF-BE4F-753E0D7093FD.jpeg
Arkadaşlar merhaba erkek kuşum acayip kızışmış Tellere ne bulursa kur yapıyor dişiye kur yapıyor dişi kafasını çekiyor sonra beline kuyruğuna basıuor olmuyor en son dişiye kusuyor bi bakarmısınız bide önceden kahverengiydi ceresi resimde ki gibi açıldı rengi yardım

kuşun kızgınlığı geçmeye başlamış nijer tahumu falan alan forum da var bu konu kardeşim kuşu tekrar kızıştırır. ama zorla olmaz dişi hazır olduğunda hisseder

hazır olduğu zaman çiftleşir dişi ama gene sen forumdan kızıştırıcı mama ya falan bak

Nijer var yeminde mamasında bu 2/3 gündür dişi sürekli her yemden sonra baya gaga taşı tüketiyor kuş kumu tüketiyor ama tık Yok

forumdan araştırın içine havuç falan atılıyorda. dişi de kalsiyum eksikliğinden de yapmıyor olabilir gaga taşı zararlı yarın petshopcudan kalamar kemiği alın onu takın hem faydalı hemde kalsiyum eksikliğini bundan giderrebilir. gaga taşını çıkarın siz kalamar kemiği alın kuşlarınıza günde 30 dk çiftleşme sesi dinletin bende işe yaramıştı başkada birşey yapmayın. strese girmesin hayvan

Kuşun çifleşmesi için nijere ketene ihtiyaç yok illa siz onu sessiz bir ortama koyun en sonunda dişi pes etcek şöyle bir algı oluşmuş ceresi kahverengi değilse çifleşmez nijer keten eş olmıyan kuşlarda çifleşmiyolarsa kullanılmalı üreticilere bakın internette yemlere hiç nijel keten koyuyolar mı sadece mama ve kuş sesi en etkilisi kuş sesidir.

Kalamar var havuç yiyiyorlar resimde dikkat ederseniz erkek ağız çevresi turuncu o havuçtan sonra erkek hazır dişi hazır değil bence havaların tam ısınmamasından diye düşünüyorum bilmiyorum yinede ama mama var sürekli yiyorlar

Kuşlara bolca aspur , yulaf , kendir tohumu verin. Amino asitler içeren multi vitamin be probiyotik takviyesi yapın.

Bendede aynı sorun bar aynı anlattığınız gibi, nijeri erkek yiyor fakat dişi yemiyor alıştırma taktiği var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selçuk bey teşekkür ederim dişim daha önce aldığımda yumurtlamış bir kuş ama çok isteksiz anlamıyorum acaba ortam sıcaklığından olabilir mi

Sıcaklıkla alakalı değil ortama alışmasıyla alakalı. Zamanla tekrar kızar merak etmeyin.

Bu arada dişi kuşumun bazen kuyruğu titriyor ama hasta değil aşağı yukarı oluyor az olsada titremesi belli oluyor ama dişim okadar hareketli değil kafeste erkek daha hareketli kusma kaşıma vs var

Geri