Dişi strese girer mi?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan bsraa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bsraa

Yeni Üye
Eş tutmuş kuşlarım var fakat sorum yuvalıkta bulundurulması gerekenler çokca talaş koymustum disi kuş strese girer mi ? bide yumurtlama belirtileri

bi cevap verirseniz sevinirim bilgisi olan arkadaslar .. yuvalıktaki talaş dursunmu dişi kuşumda yumurtlama belirtileri nedir ?

yuvaliga pamaklarinizin ucu kadar azcik talas koyu., fazla talasi disi yuvadan atar.

teşekkürler cevabınız için fakat atmadı bikaç güne kadar yuvaya sürekli girip çıkardı dişi simdi hiç keyfi yok sessiz çiftlesmede olmuyor hastamı sizce

@bsraa Hanım Merhaba. maksimum 1.5 yada 2 parmak kalınlığında yuvalığın zeminine talaş yayın. kuşunuz kafese girmiyorsa korktuğu strese girmiş olabilir. kuşunuzu bu aralar sadece suyunu değiştirmek için yaklaşın kuşunuza 2 günde bir yemliği 3 günde bir tavayı temizleyin. sorun çözülecekir.

@Fevzi ARVAS merhaba talaşı fazla koymuşum ben birazcık atıyorum az kalsın peki disi kuşun yuvalıkta çok vakit geçirmesi gerekir demi ? çok az kalıyo ve yumurtlama belirtileri nedir Tesekkürler simdiden ilk defa eş tutturuyorum çol soru soruyprsam k.bakmayin bilgim yok fazla

@bsraa hanım kuşunuz folluğu tanımaya çalışıyor, zamanla bu süre artacaktır. ayrıca yumurtlamanın en belirgin özelliği normal zamanlarda kuyrukları erkeğe nazaran biraz daha yukardadır. kloakları (popoları) az da olsa görünür halde olur, yumurtlama zamanlarında ise cere rengi değişir yüzünde çekilme olur kuyrukları normal zamanlara göre aşağıda olur ve kloak bölgeleri daha dolgun olur.

Erkeği ile sık sık kavga ederler stresli ve hırçın olurlar kafese asmış olduğunuz kalsiyum ve mineral bloklarına, gaga taşına aşırı düşkün olurlar, kemirme olayı bi hayli artar.

yukarıda yazmış olduğum belirtiler varsa gözünüz aydın şimdiden hayırlı olsun.

cere rengi kemik rengi durumda kızgın döneminde bi süredir kalamar kemiğinı çok sık tüketiyo ve her sabah gagasını kafese vuruyo bunu niye yapıyo hiç anlamadım ? bunun dışında mineral blok yok almadım gaga taşı var popoda çok aşırı şışkinlik var kuyruğu aşağı yukarı arası yüzde çekilmeyi pek anlayamadım açikcası

kafes temizliği yaptım brazda strese girmiştir .. haftada 2,3 defa yumurta maması veriyorum peki çiftlestikten kaç gün sonra yumurta çıkar 2 hafta oldu neredeyse ama yumurtlama hla yok

söylediğiniz belirtiler yumurta habercisi gibi :D ekteki resme bakınız egg.jpg yi inceledikten sonra no egg.jpg resmine bakın anlarsınız

Ekli dosyalar

• egg.jpg
    egg.jpg
    16.4 KB · Görüntüleme: 15
  • no egg.jpg
    no egg.jpg
    15.9 KB · Görüntüleme: 14
:) evet yumurta zamanı gibi artık hiç rahatsız etmiyimki strese girmesin çok tesekkür ederim bilgileriniz için @Fevzi ARVAS

Geri