Dişi Muhabbet Kuşu Beyaz Sıvı Kusması

Limonvemaydonoz

Yeni Üye
Merhaba dişi muhabbet kuşum çok hasta olduğu için ve ne yapacağımı bilemediğim için bu siteye kaydoldum. Görüşlerinize ihtiyacım var. Dişi muhabbet kuşum kafasını yukarı aşağı sallıyor ve sanki öğürme tarzında bir hareket yapıyor. Daha sonrasında beyaz sıvımsı bir şekilde içinde yemler de bulunarak kusmaya başlıyor. Devamlı kabarık duruyor ve genelde uyuyor. Ne yapmam gerekiyor?

kuşun yandan görünüşünü paylaşın. ben kursak mantarindan suphelendim. siz kusun resmini paylaşın bi kaç kişi daha baksın. konulan teshise gore tedaviye baslarsiniz.

20210121_162502.jpg
Devamlı bu şekilde

Herhangi bir koku yok henüz
Videosu bu şekilde
Forumda çoğu konuyu incelersen ölen kuşların çoğu böyle bir noktaya gelip, evde tedavi etmeye çalıştığımız kuşlar. Hangi şehirde bulunduğunu söylersen ona göre bir veteriner önereyim. Kuş çökme noktasında neredeyse. Aç kalmasın kuş gerekirse elle besleme yap.

Forumda çoğu konuyu incelersen ölen kuşların çoğu böyle bir noktaya gelip, evde tedavi etmeye çalıştığımız kuşlar. Hangi şehirde bulunduğunu söylersen ona göre bir veteriner önereyim. Kuş çökme noktasında neredeyse. Aç kalmasın kuş gerekirse elle besleme yap.
İstanbul. Ancak yese bile direk kusuyor nasıl kuruma noktasına gelmesini engelleyeceğim? Triflucan ilacı öneriyorlar ne düşünüyorsunuz

İstanbul. Ancak yese bile direk kusuyor nasıl kuruma noktasına gelmesini engelleyeceğim? Triflucan ilacı öneriyorlar ne düşünüyorsunuz
Kullanılabilir. Yine de önerim düzgün bir veterinerin görmesi olur. Geçen bir arkadaşımızın kuşunun ayağı kırılmıştı, Avcılar kampüsü içerisinde ki fakülteye götürmüştü. Konuyu bulursam paylaşayım.

Kullanılabilir. Yine de önerim düzgün bir veterinerin görmesi olur. Geçen bir arkadaşımızın kuşunun ayağı kırılmıştı, Avcılar kampüsü içerisinde ki fakülteye götürmüştü. Konuyu bulursam paylaşayım.

Teşekkürler

Kursağı rahatlacak yumuşak gıdalar vermeye çalışın (haşlanmış yumurta sarısı, mama, sebze meyve, ıslatılmış tahıl) bu yumuşak gıdaları yedikten sonra da kusma oluyor mu yazın bakalım.
Merhabalar dediklerinizden sonra yeniden kusma gerçekleşiyor. Mikostatin kullanımına başladım. Kaç gün tedaviye devam etmem gerekir sizce

Geri