Dişi muabbet kuşum kuyruğunu yukarı aşağı sallıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alphar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

alphar

Yeni Üye
Dostlar başlıkta gördüğünüz gibi dişi ve erkek kuşum var yuvalıkları takılı 4 5 aylıklar sanırım çiftleştiler bilmiyorum ilk olacak dişi kuşum kuyruğunu yukarı aşağı sallıyor sebebi nedir baktım birkaç arkadaş yumurta yapabilir demiş ama emin olmak istiyorum

4-5 aylık dişi kuşun çiftleşmesi önerilmez, yumurta sıkışması-raşitizim,yumurtalara bakmama,yumurtaları kırma,beslememe gibi problemler yaşanabilir. Yumurta varsa dişi kuşun kanatları ve kuyruğu aşağıya inik olur,az ve büyük dışkılar, dışkılar kokulu olabilir,poposunda şişlik olur. Çiftleştikten sonra ortalama olarak 1-2 hafta içinde yumurtalar gelmeye başlar.

Ayrıca kuyruk sekmesi yani kuyruğun aşağı yukarı hareket etmesi sadece yumurta ile ilgili değildir. Solunum problemi olan hasta kuşlarda da kuyruk sekmesi görülür ve kanatlılardan anlayan bir hekime götürmek gerekir.

Ayrıca kuyruk sekmesi yani kuyruğun aşağı yukarı hareket etmesi sadece yumurta ile ilgili değildir. Solunum problemi olan hasta kuşlarda da kuyruk sekmesi görülür ve kanatlılardan anlayan bir hekime götürmek gerekir.
yakınlarda hiç veteriner yok kuş çok enerjik kafeslerinin kapısı açık zaten tek gece kapatıyorum bir anda uçuyorlar kafalarını vuruyorlar çok mutlu vitamin takviyelerini yapıyorum yemleri kaliteli haftada 1 arada 2 daldarı veriyorum dediğim gibi yuvalığı falan takılı kafeslerini haftalık olarak temizliyorum sularını 3 günde bir değiştiriyorum

yakınlarda hiç veteriner yok kuş çok enerjik kafeslerinin kapısı açık zaten tek gece kapatıyorum bir anda uçuyorlar kafalarını vuruyorlar çok mutlu vitamin takviyelerini yapıyorum yemleri kaliteli haftada 1 arada 2 daldarı veriyorum dediğim gibi yuvalığı falan takılı kafeslerini haftalık olarak temizliyorum sularını 3 günde bir değiştiriyorum

Yavrulamazsa yumurta yoksa yuvalığı çıkartın hemen.
1. Yazın üretim yapılmaz.
2. Kuşunuz yaş olarak uygun değil.

Haftada 1 kez darı yeterli..
Haftada 1 kez vitamin yeterli.
Kafalarını çarpmaları felce neden olabilir, sürekli hareket edip çarpıyorlarsa nörolojik,vitamin eksikliği veya parazit kaynaklı hastalık olabilir.

Son düzenleme:
Yavrulamazsa yumurta yoksa yuvalığı çıkartın hemen.
1. Yazın üretim yapılmaz.
2. Kuşunuz yaş olarak uygun değil.

Haftada 1 kez darı yeterli..
Haftada 1 kez vitamin yeterli.
Kafalarını çarpmaları felce neden olabilir, sürekli hareket edip çarpıyorlarsa nörolojik,vitamin eksikliği veya parazit kaynaklı hastalık olabilir.
tamamdır bilmiyordum ama sanırım yumurta var birkaç gün daha bekleyeceğim emin olduktan sonra işlemleri yapacağım cansın dostum çok hızlı uçuyorlar sağlam kuşlar hastalıkları falan yok gibi yani inanır mısın kendimden daha iyi bakıyorum bu evlatlara

Geri