Dişi kuşun garipliği

Onur Demir

Meraklı Üye
2C268A1A-3B75-469F-AC3F-55087BBC59AA.jpeg
merhaba eş tutmuş çift kuşlarımdan dişi olan böyle sanki oturuyormuş gibi duruyor genelde hareketli olunca normal ama genelde böyle hasta değil dışkısı normal ama anlam veremiyorum

Yumurtalama dönem,nde olabilir, benim kuşum da böyle iki büklüm duruyor...

Sıkıntı yok gibi görünüyor

Ama bir çifleşme vs bişey Yok dişi çifleşmeye şuanda karşı

Benim kuslarım 5 aydır bende opüsüyolar koklasıyolar erkek kafasımı sallayıp duruyo dişi poposunu kaldırıyo erkek bi ayagını atıyo ikincisini atamadan dişi uzerınden atıyo altta zorlanıyo galıba dişim biraz ufak erkekte baya buyuk bundan olabilirimi eekek baya kızıştıgı ıcın hıchic durmuyo kafesin altımı ustune getırıyo devamlı kanat cırpıyo bagırıyo dişide folluga kacıyo follugun onumde duruyo devamlı lacmak ıcon acil yardım lutfen

Benim kuslarım 5 aydır bende opüsüyolar koklasıyolar erkek kafasımı sallayıp duruyo dişi poposunu kaldırıyo erkek bi ayagını atıyo ikincisini atamadan dişi uzerınden atıyo altta zorlanıyo galıba dişim biraz ufak erkekte baya buyuk bundan olabilirimi eekek baya kızıştıgı ıcın hıchic durmuyo kafesin altımı ustune getırıyo devamlı kanat cırpıyo bagırıyo dişide folluga kacıyo follugun onumde duruyo devamlı lacmak ıcon acil yardım lutfen

fotoğraf atarsan kuşların cüsse farkından oluşabilecek sorunlara bakabiliriz...

Evet dediğiniz şekilde erkek büyük dişi ise ufak ama kuşlarınız aşırı derece de sıkıntı yaşamaz bu sorunu atlatabilirler tecrübe edinerek...
Dişi kuştaki duruş garip yağlanma ya da hastalık olabilir. Hocalarımız yardımcı olabilir bu konu da @Selçuk YÜKSEL
Ayrıca akıllı yemliği içeri değil dışarıdan takın. Kafesin içine el sokulmasından rahatsız olurlar. Hele ki yavru almayı düşündüğünüz bir çiftin kafesin içine müdahale etmeyin.
Akıllı yemliği kapıya otutturun ardından arka devrilmeyecek şekilde bir tel ip veya lastikle kafes telleri arasında bağlayın çünkü kapınız akıllı yemliği doğru kullanacak şekilde giyotin kapı değil.

Boyut farkı önemli değil çiftleşmeleri için. Dişi hareketli mi genelde fotoda durgun çıkmış videosunu ve dışkısını paylaşın.

Didi de kurul düşmüş bel vermiş ya kızgınlık yumurtası var yada yağlanma var o kusta

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Boyut farkı önemli değil çiftleşmeleri için. Dişi hareketli mi genelde fotoda durgun çıkmış videosunu ve dışkısını paylaşın.
Dişi cok durgun aldım alalı boyle dunden berı eekek dişiye vurmaya ve eziyet etmeye basladı tunekten asa atıyo oda folluga kacıyo ordan cıkarıyo gene saldırıyo

Ayırın o zaman dişi hazırlanana kadar ayrı dursunlar.

Ayırın o zaman dişi hazırlanana kadar ayrı dursunlar.
Ayırdım zaten 2 ay once durgunlasmıstı devamlı gozlerını kapatıyodu kusacak gıbı hareketler yapıyodu aidıgım yerdeki arkadas usutugunu soyledı antıbıyotık verdi onu koydum suyuna normale dondu ama aldıgımdan beri cok aktif bi kus degil ilginize tesekürederim. ..

O zaman cocsigeel bulabilirseniz tedavi başlayın. Ronidazol de olur. Bunları bulamazsanız eczaneden biteral veya flagyle tablet alın. Ama reçetesiz vermezler.

Hexsamitiosis denen bir hastalık. Bir ihtimal de trikomonas.

Geri