Dişi kuşun garip davranışları

Extreme_MAD

Meraklı Üye
Selamlar, benim bir çift muhabbet kuşum var başlarda eş tutmadılar ama şimdi sürekli birbirlerini kaşıyorlar arada yem kusuyorlar ama hala yanyana uyuduklarını görmedim tüneğin iki ayrı ucuna gidiyorlar.
Dişi kuşum 3 haftaya yakın sürekli yuvalığa girdi çıktı erkeğe daha fazla ilgi gösterdi, iki tane kalamar kemiği bitirdi. Şimdi ise çok kilo aldı yumurtasının olduğunu düşündüm ama yuvalığa eskisi kadar girmiyor. Daha durgun ve halsiz ama ishal değil. Ense kısmı, göğüs kısmı daha belirginleşti ama kanatlar düşük değil ve popoda şişkinlik yok. Sebebi nedir? İshal değil enerjisi kafesten çıktığı vakitler yerinde ama kafesteyken genelde sadece dinlenme modunda.

Dişi erkek kuştan daha ağır, dışkı örneği çekecektim ama erkek dişiyi sürekli kovaladığı için erkeğin dışkısıyla karıştı muhtemelen dışkılar. Sulu dışkı hiç yok.

Biraz tombiş görünüyor, ağırlığını net bilseydik daha iyi olurdu. Kuşu elinize alın ve derisini kontrol edin sarı sarı bezeler var mı diye yani lipom. Eğer yağ bezesi var ise karaciğer yağlanması olması yüksek ihtimal,diyet yapıp zayıflaması gerekecek ve karaciğer koruma takviyesi gerekecek.

Bu arada erkek kuşunuz benim erkek kuşuma çok ama çok benziyor 🤣

Biraz tombiş görünüyor, ağırlığını net bilseydik daha iyi olurdu. Kuşu elinize alın ve derisini kontrol edin sarı sarı bezeler var mı diye yani lipom. Eğer yağ bezesi var ise karaciğer yağlanması olması yüksek ihtimal,diyet yapıp zayıflaması gerekecek ve karaciğer koruma takviyesi gerekecek.

Bu arada erkek kuşunuz benim erkek kuşuma çok ama çok benziyor 🤣
Bende öyle şüphelendim biraz şişko 🥲 Yarın sabah kontrol ederim rahatsız etmenin anlamı yok.
Erkek kuşum çok hareketli ama tüyden çıkamadı bir türlü beyfendi renkten renge geçti 😄

Bende öyle şüphelendim biraz şişko 🥲 Yarın sabah kontrol ederim rahatsız etmenin anlamı yok.
Erkek kuşum çok hareketli ama tüyden çıkamadı bir türlü beyfendi renkten renge geçti 😄
Bt Amin Forte verin 👍🏻

Geri